Lewica czuje się mocna

czarzasty

Galeria Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim była wypełniona po brzegi podczas dzisiejszego spotkania z przewodniczącym Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierzem Czarzastym. Gości przywitał szef struktur powiatowych SLD w Ostrowcu Józef Grabowski.

– Ostrowiec to miasto z tradycjami robotniczymi i lewicowymi – mówi Józef Grabowski. – To w naszym mieście funkcjonował przed laty jeden z największych zakładów przemysłowych w Polsce. Obecnie dzięki bardzo dobremu gospodarzowi jakim jest prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński stale przybywa nowych zakładów pracy, które dają ludziom zatrudnienie. Ostrowiec rozwija się i to widać. W naszym mieście jest miejsce dla lewicy. Mamy wielu członków i sympatyków.

Włodzimierz Czarzasty przedstawił sporo statystyki.

– To jest 162 powiat, który odwiedzamy w ciągu roku – mówi Włodzimierz Czarzasty. – Ponad 170 tysięcy kilometrów przejechanych i w związku z tym bardzo dobrze wiemy jak nasza partia wygląda, jak funkcjonują jej struktury i jakie mamy szanse w wyborach samorządowych. Wystawimy 16 tysięcy osób na listach do tych wyborów. Obecnie mamy ogromne szanse zaistnieć na scenie politycznej. Teraz nie ma nas w Sejmie przez nasze błędy, za które już przeprosiliśmy. Do Sejmu wrócimy – to jest pewne. Były głupie decyzje, za które teraz pokutujemy, ale taki kubeł zimnej wody też dobrze robi. Żeby wrócić do Sejmu musimy mieć dobry wynik w wyborach samorządowych i taki wynik jesteśmy w stanie osiągnąć. Nasz program, który oficjalnie ogłosimy w maju jest typowo prospołeczny. Mamy wiele celów związanych ze sprawami socjalnymi. Już otwieramy gabinety dentystyczne w szkołach. Nasze plany to między innymi: mieszkania socjalne, bezpłatne żłobki i przedszkola, miejsca opieki dziennej dla seniorów i niepełnosprawnych, całodobowe gabinety pielęgniarskie, finansowanie programu in vitro oraz wiele innych spraw bezpośrednio dotyczących ludzi. Mamy dobrych liderów czego przykładem może być Pan Józef Grabowski i to nas cieszy.

W spotkaniu uczestniczy także prof. Jerzy Jaskiernia.

– Lewica w Polsce jest bardzo potrzebna jako przeciwwaga dla innych partii – mówi Jerzy Jaskiernia. – Obecnie SLD bardzo zyskuje w sondażach, co jest dowodem zaufania do naszej partii. Nie wykluczamy rożnych kolacji podczas wyborów samorządowych. Nasz program zostanie przestawiony podczas konwencji SLD. Kandydaci będą prezentować program podczas spotkań lokalnych.

Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD podkreślił, że jako partia mają ogromne zaufanie do Józefa Grabowskiego jako doświadczonego polityka i lidera.DSC07329DSC07319DSC07316DSC07311DSC07313DSC07314DSC07315DSC07317DSC07329DSC07330DSC07309DSC07327

– Na pewno odegramy bardzo poważną rolę podczas wyborów samorządowych. Czujemy się mocni i mamy duże poparcie. Odpowiednia i dobra kampania przyniesie efekty. Do tej kampanii podchodzimy z dużym optymizmem- powiedział Andrzej Szejna.

W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył także SEKRETARZ GENERALNY SLD Marcin Kulasek.

Polecamy również