Ekologiczny radiowóz

rodiowoz

Komenda Policji w Ostrowcu Św. otrzymała ekologiczny radiowóz. Ponad 30 tysięcy złotych do zakupu dołożyło Starostwo Powiatowe. Nowe auto, które trafiło do ostrowieckiej komendy to radiowozów marki Toyota Auris, wyposażony w napęd hybrydowy o łącznej mocy 180 KM. To nowa jakość w policyjnej flocie, bowiem samochodów jest bardzo ekologiczny. Według danych producenta hybrydowy Auris TS Kombi emituje od 81 g dwutlenku węgla na 1 km i zużywa od 3,5 l/100 km podczas jazdy po mieście.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. dofinansowało zakup samochodu oznakowanego dla ostrowieckiej policji. Samorząd przekazał 33 330 złotych. Pozostała kwota pochodziła ze środków funduszu wsparcia policji oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

– W imię zapewnienia większego bezpieczeństwa mieszkańców, pomocy policji, samorząd dofinansował zakup radiowozu. Mam nadzieję, że to działanie które zostało zaadresowane do służba, a wynikające z ogólnej walki z niską emisją będzie również testem pod względem technicznym. Jeżeli te auta w opinii policjantów będą odpowiednie, to na przyszłość również wspólne zakupy będą w oparciu o nową technologię- zapewnił wicestarosta Andrzej Jabłoński, który uczestniczył w uroczystym przekazaniu samochodu terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach.

Komendant powiatowy policji w Ostrowcu św. przypomniał z kolei, że to już czwarty samochód w tym roku jaki trafił do ostrowieckich policjantów, do zakupu którego dołożyły się samorządy lokalne. rad2 rad4 rda3

– To pierwszy samochód hybrydowy. Będziemy go przeważnie używać w miejskim trybie z uwagi na specyficzny napęd. Na silniku elektrycznym może przejechać maksymalnie 60 kilometrów. Będzie służył w systemie ruchu drogowego- powiedział mł.insp. Grzegorz Wilk, komendant powiatowy Policji w Ostrowcu Św.

Jeszcze w tym roku Komenda Policji w Ostrowcu Św. dostanie kolejne auto. Zakup samochodu również dofinansowało Starostwo Powiatowe w kwocie

1 000 złotych. Pieniądze przekazały z budżetów również inne gminy powiatu ostrowieckiego.

Polecamy również