Frekwencja – 13, 47 procent

Frekwencja wyborcza o godzinie 12 w Ostrowcu Świętokrzyskim wyniosła 13, 47 procent. Ostrowczanie oddają głosy w 37 Obwodowych Komisjach Wyborczych, które czynne będą do godziny 21.
Mieszkańcy Ostrowca mieli swoich faworytów, ale nie chcieli zdradzić na kogo oddali swój głos.
– To jest osobista sprawa każdego z wyborców. Ja od początku wiedziałem na kogo zagłosuje i tak też zrobiłem. Ja ufam swojemu kandydatowi – powiedział Józef Wołowiec, mieszkaniec ulicy Polnej.
– Dzisiaj niby sytuacja jest łatwiejsza jak dwa tygodnie temu, bo mamy do wyboru tylko dwóch kandydatów, ale ja porządnie się zastanowiłam na kogo oddać swój głos- mówi pani Halina, mieszkanka osiedla Słoneczne. – To są bardzo ważne wybory, które odbywają się raz na pięć lat. W takiej sytuacji nie wolno postępować pochopnie.
– W maju skończyłem 18 lat i to są moje pierwsze wybory w jakich biorę udział mówi Patryk Soboń, mieszkaniec ulicy Trzeciaków. – Dałem dowód osobisty, wziąłem kartę do głosowania, postawiłem znak”X” i wrzuciłem swój głos do urny. Czułem się bardzo dorosło – dodaje z uśmiechem Patryk.
– Ja dzisiejszego dnia nie zapomnę do końca życia- mówi pani Basia. – Dosłownie przed godziną moja synowa pojechała na „porodówkę”. – Jak Małgosia się szybko uwinie to 24 maja 2015 roku zostanie nie tylko wybrany Prezydent Polski, ale urodzi się także nowy Szymański.
Jak do tej pory nie odnotowano incydentów związanych z zakłócaniem ciszy wyborczej.wybory przeydent porat 4wybory prezynedt porat 1

Polecamy również