Mamy miasteczko drogowe

Uroczyste otwarcie miasteczka ruchu drogowego przy PSP nr 3 odbyło się dzisiaj punktualnie o godzinie 12. Z tej okazji uczniowie szkoły przygotowali program artystyczny, który opowiadał o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach. Dzieci otrzymały słodycze i odblaski.

W uroczystości udział wzięli między innymi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Irena Renduda- Dudek, Komendant  Powiatowy Policji w Ostrowcu nadkom. Tomasz Zawadzki. Prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński osobiście przetestował miasteczko ruchu drogowego dosiadając rower.
– Bardzo się ciesze, że ta inwestycja została zrealizowana i dziękuje wszystkim, którzy pomogli przy tworzeniu miasteczka ruchu drogowego – mówi Jarosław Górczyński. – Tego typu inwestycje przyczyniają się zdecydowanie do poprawienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. miasteczko1miasteczko2miasteczko3masteczko4

Osoby dorosłe mogą cieszyć się z tego, że do Ostrowca powróciła możliwość zdawania na prawo jazdy, a teraz też pojawiła się korzyść dla najmłodszych w postaci tego miejsca – dodaje misteczkoprezydent Jarosław Górczyński. Będziemy bacznie przyglądać się, jak to miasteczko będzie funkcjonować, aby podjąć decyzję o lokalizacji podobnych przed innymi naszymi placówkami oświatowymi, które mogłyby powstać w oparciu o środki od darczyńców, albo nasze.
– Nie możemy zapominać o tym, że o edukacji uczestników naszych dróg musimy zadbać od lat najmłodszych, stąd nasza inicjatywa- przyznaje Czesław Dawid, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach, który sfinansował miasteczko. Cieszę się, że mogłem odpowiedzieć na apel, który zgłosił do nas dyrektor tej placówki.
Równocześnie dyrektor Czesław Dawid nie chciał mówić o kosztach przedsięwzięcia, gdyż uważa, że korzyści jakie ono przyniesie są nieprzeliczalne.
– Miasteczko powstało w nieco ponad dwadzieścia godzin, kiedy to wymalowano linie, ustawiono ponad dwadzieścia znaków i sygnalizatory- mówi Mariusz Szczerbiński, dyrektor PSP nr3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Liczę, że spełni pokładane w nim nadzieje, bowiem uczniowie już od kilku dni odkąd funkcjonuje nie opuszczają go. Stoi ono otworem także dla uczniów z innych placówek.

Polecamy również