Parking zamiast drogi

parkingNie będzie budowana nowa droga na osiedlu Pułanki, która miała powstać jeszcze w tym roku w pobliżu dużego sklepu z tanią odzieżą.

Zwolennikami budowy nowej drogi byli mieszkańcy bloku numer 1, a przeciwnikami lokatorzy wieżowców numer 13 i 14.
– Droga wokół sklepu, która była zakładana pierwotnie nie będzie budowana – mówi kierownik administracji osiedla Pułanki Ryszard Słowiński. – Wybudowany zostanie jedynie parking na szczycie sklepu, naprzeciwko dawnej wymiennikowni ciepła. Ta lokalizacja nie powinna nikomu przeszkadzać, a klienci sklepu będą mieli gdzie zostawić swoje samochody. To będzie parking na 10 pojazdów. Informacje o tym zostaną nierozwieszone w klatach schodowych w wieżowcach numer 13 i 14 tak, żeby uciąć już wszelkie spekulacje na temat budowy nowej drogi. Plac zabaw pozostanie na swoim miejscu.

Mieszkańcom podoba się to rozwiązanie.
– Jak widać jak się chce to można wymyślić coś co zadowoli obie strony.- mówi pan Łukasz mieszkaniec wieżowca numer 13. – Nam nowy parking z dala od naszego bloku zupełnie nie przeszkadza . Proszę bardzo jak chcą to niech budują. Ważne, że ta droga, która miała przebiegać obok naszych okien „wypadała” z planu inwestycji, bo to nie był najlepszy pomysł.

Polecamy również