Apetyczne śniadanie na trawie

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „ Książka jest dobra na wszystko”.
Główną ideą festynu było promowanie czytelnictwa jako jednego ze sposobów spędzania czasu wolnego oraz przypomnienia jak ważną rolę pełni książka w dobie Internetu.
-Zwróciliśmy uwagę na promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od agresji, przemocy i różnych form uzależnień- mówią organizatorzy zabawy. – sniadanie1sniadanie2sniadanie3sniadanie4sniadanie5sniadanie6Festyn rozpoczął się od spożycia wspólnego, zdrowego śniadania na trawie, w trakcie którego dzieci miały możliwość wysłuchania fragmentów książek czytanych głośno przez zaproszonych gości: przedstawiciela straży pożarnej, panie ze straży miejskiej, przewodniczącego Rady Osiedla Henryków – Piaski oraz panią pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.
Kolejnym punktem festynu była prezentacja przygotowana przez panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu, w trakcie której odbyły się konkursy z nagrodami. Cały festyn był przeplatany występami wszystkich uczniów naszej szkoły, w formie piosenek, wierszy , układów tanecznych, skeczy.
W festynie wzięli też udział pracownicy Służby Celnej w Kielcach, którzy zaprezentowali przedmioty zakazane do przewożenia przez granice państwa.
W trakcie trwania imprezy na terenie szkoły odbyła się zabawa „Książkowe podchody” w której uczestniczyli uczniowie z klas 5 – 6 oraz liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci była możliwość zobaczenia wyposażenia wozu strażackiego, skorzystania z możliwości pomalowania twarzy i nauczenia się wykonywania szmacianych lalek przez panie ze Stowarzyszenia „ Pomocna Dłoń” . W organizację festynu włączył się również Polski Komitet Pomocy Społecznej , który użyczył maszyny do robienia popcornu oraz Rada Osiedla Henryków – Piaski , która wypożyczyła nam wytwornicę baniek mydlanych.
Sponsorami festynu byli Rodzice uczniów klasy 3 d , Rada Osiedla Henryków – Piaski oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci naszej Szkoły.

Organizatorami festynu byli: Dyrekcja PSP nr 1 oraz Panie : Anita Lisowska, Ilona Ćwiklińska, Iwona Lesiak, Katarzyna Zięba

Polecamy również