Pięć lat za „pożyczkę”

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 19 lat, podejrzewanych o zabór w celu krótkotrwałego użycia motoroweru marki Honda wartego 4500 złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
– 16- letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego wraz ze swoim kolegą wybrali się na przejażdżkę motorowerami- mówi Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu.- Około godz. 21 w pobliżu kortu tenisowego na jednym z osiedli mieszkaniowych napotkali swoich znajomych. Pozostawili tam swoje pojazdy, a sami w towarzystwie kolegów udali się nad wodę. Kiedy wrócili, 16 – latek stwierdził brak wartego 4500 złotych motoroweru marki Honda, którym godzinę wcześniej tam zaparkował. O zajściu powiadomił matkę, a ta sprawę zgłosiła na policję. Już następnego dnia w trakcie wykonywanych w sprawie czynności, w tym dzięki zeznaniom świadków, ostrowieccy policjanci ustalili, że zaboru motoroweru dokonali dwaj młodzi mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego.
18 i 19 – latek zostali zatrzymani. Jak ustalono młodzi ostrowczanie zabrali motorower sprzed kortu i chcieli się nim przejechać. Kiedy nie udało się im uruchomić silnika, porzucili pojazd w pobliskich krzakach. Policjanci odzyskali motorower, który wrócił do właściciela a 18 i 19 – latek usłyszeli już zarzuty. Kodeks karny za zabór w celu krótkotrwałego użycia pojazdu przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również