Maciej Nowak najlepszym tenisistą

Za nami pierwszy sezon Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej. W rozgrywkach wzięło udział 53 zawodników z powiatów ostrowieckiego i opatowskiego. Mecze odbywały się od września

2014 r do czerwca 2015 r. To największe tenisowe rozgrywki w regionie. Odbyło się ponad 300 spotkań. Mecze rozgrywano w Ostrowcu: na obiektach O.ST Winner przy PG nr 1, na kortach III LO i na ulicy Bałtowskiej. Ponadto grano spotkania w Bodzechowie, Lipsku, Kielcach, Cedzynie i …. Warszawie. Najdłużej trwał mecz Pawła Barańskiego z Mateuszem Dziewięckim. Tenisiści spędzili na korcie 4 godziny i 10 minut.
Pierwszym zwycięzcą Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej został Maciej Nowak. Walka o tytuł toczyła się do ostatniego spotkania. O końcowym triumfie M. Nowaka przesądziły zwycięstwa w ostatnich meczach z Rafałem Fotygą i Andrzejem Janikiem. Aktualny mistrz Polski nauczycieli zgromadził 32 pkt i o 1 punkt wyprzedził w Zbigniewa Dąbrowskiego. Trzecie miejsce zajął weteran ostrowieckich kortów Marek Młodnicki( 24 pkt). W walce o najniższy stopień podium liczyli się jeszcze Łukasz Ligocki) ( 22 pkt, Sławomir Młodawski 20 pkt.
Z ekstraklasy spadli: Marek Andryka, Damian Zagożdżon, Rafał Fotyga i Andrzej Janik.
W ich miejsce do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowali: Roman Jagodziński, Jacek Wziątek, Kamil Kozakiewicz i Dariusz Cichoński
Szeregi pierwszoligowców opuścili Andrzej Nowakowski, Krzysztof Karpiński i Paweł Ozimkiewicz.
Do I ligi awansowali:Grzegorz Gromski, Krzysztof Reszka i Klaudia Szafińska Grzegorz Zimnicki i Paweł Barański.
Ostrowieckie Stowarzyszenie Tenisowe Winner zaprasza do udziału w kolejnym sezonie Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej. Zapisów można dokonywać do końca czerwca pod numerem telefonu 781244449. Serdecznie zapraszamy.

Polecamy również