Ostrowiec Biega

W wielkim stylu powrócił do rywalizacji w cyklu MosirGutwinRun ubiegłoroczny triumfator imprezy na obu dystansach (5 i 10km) Michał Jagieło. Nie doszło niestety do bezpośredniej konfrontacji sił ze zwycięzcami dwóch pierwszych rund bieżącej edycji, gdyż na starcie 3. rundy zabrakło Michała Karasińskiego i Sylwestra Lepiarza. Najlepsza wśród kobiet – na obu dystansach – dominatorka z Bałtowa – Kinga Kacuga. W rolę startera podczas 3. rundy wcielił się Wiceprezes Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, ostrowczanin Zbigniew Pacelt.

Na starcie 3. rundy biegów IV MosirGutwinRun2016 stanęło 153 osoby (78 na 5km i 75 na 10km) plus 12 osób w marszu nordic walking (5km) i kilkadziesiąt dzieciaków (od 100 metrów do 1 kilometra). W biegach głównych, zaliczanych do klasyfikacji Półmararonu i Maratonu na raty klasą sam dla siebie okazał się Michał Jagieło, który z bezpieczną przewagą minął linię mety jako pierwszy w obu biegach. Zawodnik spod Starachowic (Lubienia) w tegorocznej edycji zadebiutował, ale smak rywalizacji i zwycięstw na Gutwinie zna doskonale, bo w ubiegłym roku wygrał klasyfikację generalną na obu dystansach. Wrócił na Gutwin w wielkim stylu i pokazał dużą moc. Wśród kobiet niedościgniona pozostaje reprezentantka Bałtowa – Kinga Kacuga. W niedzielę zanotowała swoje trzecie zwycięstwo wśród biegaczek pięknej płci w biegach na 5 i 10km, stawiając się w roli zdecydowanej faworytki do końcowej klasyfikacji, już na półmetku imprezy. Kolejna – czwarta już runda – IV MosirGutwinRun2016 odbędzie się 28 sierpnia i wtedy poznamy pierwszych oficjalnych liderów cyklu, którzy zaliczą czwarty z sześciu startów (warunek ukończenia imprezy). Przypomnijmy, że na wszystkim, którym uda się sztuka symbolicznego zaliczenia półmaratonu bądź maratonu (na raty), zostaną nagrodzeni okolicznościowym medalem oraz koszulką techniczną. Do najlepszych w kategoriach wiekowych trafią też nagrody rzeczowe.

Udział we wszystkich biegach IV MosirGutwinRun2016 jest całkowicie bezpłatny! Podczas każdej rundy uczestnicy biegów głównych otrzymują bogatą w magnez i wapń wodę mineralną Staropolska, puszkę napoju energetycznego Komodo oraz pączka lub słodką bułkę od Piekarni i Cukierni Skalski. Nowością, świadczoną dla biegaczy w tegorocznej edycji, są też masaże oferowane przez pracowników Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna.

Nie brakuje również nagród. Do najlepszych biegaczy trafiają vouchery na obiad rodzinny dla czterech osób do ostrowieckiego Hotelu Accademia, voucher rodzinny na rozgrywki paintballowe do Strefa21 w Świrnie obok Ostrowca Św., karnety na zabiegi w Centrum Rehabilitacji Markmed, vouchery na zabiegi w przychodni Sport Medical Rehabilitacja Konrada Sulika, suplementy dla biegaczy od Sklepu Triceps.pl, kupony do restauracji McDonalds w Ostrowcu Św., żetony do myjni samochodowej Kijanka – Myjnia 24h przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św., sprzęt sportowy od sklepów Centrum Sport (ul. Okólna) i Hi-Sport (os. Słoneczne) oraz gadżety od Fundacji „Wychowanie przez Sport” – organizatora ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię”. Podczas podsumowania cyklu – 30 października – najlepsi nagrodzeni zostaną ponadto voucherami na zakupy w sklepie Regatta (Galeria Ostrowiec).

Wyniki:

Półmaraton na raty (ok. 5km) – podium mężczyzn:

1. Michał Jagieło (Lubienia / Husaria Race Team) – 19:02

2. Grzegorz Dąbrowski (Ćmielów) – 19:05ost czoloost1ost2ost3ost4ost5ost6ost7ost8ost9ost10ost11ost12ost13ost14ost16ost18ost19

3. Krzysztof Ślusarz (Janowice / ZS3 Ostrowiec Św.) – 19:12

Półmaraton na raty (ok. 5km) – podium kobiet:

1. Kinga Kacuga (Bałtów) – 19:47

2. Dominika Łukasiewicz (Ostrowiec Św. / Agros Zamość) – 21:22

3. Natalia Chmiel (Bilcza KKL Kielce) – 22:55

Maraton na raty (ok. 10km) – podium mężczyzn:

1. Michał Jagieło (Lubienia / Husaria Race Team) – 37:16

2. Kamil Maciejewski (Daleszyce / AZS Politechnika Świętokrzyska) – 37:41

3. Konrad Sulik (Ostrowiec Św. / Sport Medical Rehabilitacja) – 39:55

Maraton na raty (ok. 10km) – podium kobiet:

1. Kinga Kacuga (Bałtów) – 40:21

2. Anna Bober (Ostrowiec Św. / BiegamBoLubię) – 46:27

3. Kinga Brzoszkiewicz (Starachowice) – 47:18

Polecamy również