Wspaniałe święto rzemiosła

cech13cech14cech15cech16cech17cech19cech20cech21cech22cech23cech24cech25cech27Po raz 16 obchodzony był w Ostrowcu Dzień Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego zorganizowany przez Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców oraz Stowarzyszenie „Samorządność i Przedsiębiorczość”. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kolegiacie Św. Michała. Po nabożeństwie ucech1cech2cech3cech4cech5cech6cech7cech8cech9cech10cech11cech12roczystości trwały w Pałacu Tarnowskich.

– To jest już kolejne, 16 nasze spotkanie przy okazji Dnia Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego – mówi Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Marcin Jabłoński.– Jest to okazja do podsumowania naszych działań oraz do integracji naszego środowiska. Mam nadzieję, że będziemy rozwijać nasze biznesy i co za tym idzie zapewniać mieszkańcom Ostrowca pracę. W Ostrowcu nastąpiła dobra zmiana i teraz jest ogromna szansa na rozwój produkcji.

– Ostrowiecki cech działa bardzo prężnie i jest to bardzo silne ogniwo rzemiosła nie tylko w regionie, ale także w kraju- powiedział Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego.

– To jest bardzo ważne spotkanie i doroczne święto- mówi wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak.- Spotykają się przedsiębiorcy, którzy dają zatrudnienie mieszkańcom Ostrowca i nie tylko. W ciągu ostatnich dwóch lat nie ma tendencji malejącej jeżeli chodzi o ilość firm działających w naszym mieście. I to nas cieszy.

Podczas uroczystości w Pałacu Tarnowskich zostały wręczone medale i nagrody.

Za szczególne zaangażowanie w rozwój rzemiosła, Medalem im. Jana Kilińskiego „Za zasługi dla Rzemiosła Polskiego” odznaczeni zostali. Złote odznaki: Starszy Cechu Marcin Jabłoński, właściciel ZPCHr „Adax” Andrzej Pietrzykowski, prezes Perfectdoor” Cezary Majkusiak. Odznaki srebne: właściciel firmy „Izoterma” i klubu Muzycznego „Perspektywy” Henryk Kraska. Dyrektor biura zarządu CRiP Andrzej Grzegorski. Po raz drugi w historii zostały przyznane statuetki Ars. Otzrymali je: Firma Lancer Fashion SP z.o.o Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne., Firma „Jandar” – Dariusz Łata. Firma TBM SP. z.o.o. Nagroda Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców została przyznana dla: Banku spółdzielczego w Ostrowcu, Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów i Chodzież”, Firmy BC- LDS Bobkiewicz- Cholewiński.

Kierownictwo Cechu przekazało też specjalne grawertony firmom i osobom, które pomogły w modernizacji siedziby Cechu przy ulicy Sienkiewicza. Pamiątkowe grawertony otrzymali: Bank Spółdzielczy w Ostrowcu, Firma Perfectdoor, Adolf Jabłoński, Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, firma Publima, Dariusz Wierzbiński, Grzegorz Pietrzykowski, Andrzej Biesiada. Piotr Borek i Marek Giemza oraz gmina Ostrowiec i Powiat Ostrowiecki.

Polecamy również