Wakacje z MOSiR-em

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. trwa akcja „Wakacje z MOSiRem”. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała w pierwszym tygodniu lipca frekwencja w zajęciach sportowo – rekreacyjnych dopisuje.

Wakacje na Rawszczyźnie

Podczas tegorocznych wakacji – w dniach od 1 lipca do 31 sierpnia – mieszkańcy Ostrowca Św. będą mogli korzystać z Pływalni Rawszczyzna na promocyjnych warunkach. Dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną też cieszące się od lat niesłabnącym zainteresowaniem kursy nauki i doskonalenia pływackich umiejętności. Promocyjne wejściówki na basen oraz kurs dostępne będą wyłącznie dla  mieszkańców Gminy Ostrowiec Św., a przy zakupie klient zobowiązany będzie okazać dokument potwierdzający ww. fakt (np. dowód osobisty, legitymację szkolną).

Do skorzystania z biletu ulgowego (4 zł za godzinę) uprawnione są dzieci i młodzież w wieku 10-18 lat, które mogą przebywać na basenie samodzielnie. Dla młodszych dzieci, które na basenie powinny być pod opieką osoby dorosłej, przygotowano ofertę biletu rodzinnego 1+1 (1 opiekun + 1 dziecko) w cenie 10zł za godzinę. Oba rodzaje biletów obowiązywać będą przez cały dzień (w godzinach 6-22).

Kursy nauki i doskonalenie pływania odbywać się będą w czterech turnusach. Pierwszy już się rozpoczął, a kolejne zorganizowane zostaną w dniach od 18 do 29 lipca, od 1 do 12 sierpnia i od 16 do 29 sierpnia. Każdy kurs obejmował będzie dziesięć godzin (po jednej każdego dnia), realizowanych w przeciągu dziesięciu dni roboczych (plus ewentualnie soboty). Zapisy na kursy przyjmowane są osobiście w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna. W ramach kursów tworzone są grupy do 7 osób każda dla dzieci z klas I-III i do 15 osób każda dla dzieci z klas IV i starszych (w miarę możliwości grupowane będą osoby w podobnym wieku i o podobnych umiejętnościach). Dla mieszkańców Gminy Ostrowiec Św. kurs będzie dostępny w promocyjnej cenie – 60zł. Pozostałych będzie obowiązywać normalne cena w wysokości 150zł.

Wakacje na Orliku

Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13 na obu ostrowieckich Orlikach odbywać się będą zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu dzieci będą mogli poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.

Od 11 lipca na Orliku Ogrody rozgrywany będzie Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej. To już szósta edycja tych rozgrywek. Turniej przeprowadzony zostanie w czterech kategoriach wiekowych – dla uczniów szkół podstawowych klas I-III, klas IV-VI, dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz w kategoriach +16. Do rozgrywek zgłosiło się w sumie 26 drużyn. Pierwsze mecze rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 13, a na godzinę 16 zaplanowano uroczyste otwarcie. Terminarz spotkań dostępny jest na stronie www.mosir.ostrowiec.pl.

W drugiej połowie sierpnia na Orliku Ogrody odbędzie się natomiast Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR.

Wakacje na Gutwinie

W okresie wakacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Będą się one odbywać w cyklach tygodniowych od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13. Poprowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inne rodzaj aktywności – w poniedziałek zajęcia w Parku Linowym, we wtorek zajęcia biegowe w terenie, w środę zajęcia na sprzęcie pływającym, w czwartek zajęcia na boiskach piaszczystych, a w piątek turystykę rowerową. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Strefy Rekreacji dla dzieci

wakacje mosir3wakacje mosir2Nową propozycją w wakacyjnym kalendarzu imprez są zajęcia dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych organizowane na boiskach wielofunkcyjnych w Otwartych Strefach Rekreacji zlokalizowanych przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 (ul. Trzeciaków 35), Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 (ul. Niska 9) oraz Publicznym Gimnazjum Nr 3 (os. Słoneczne 37). W przypadku niesprzyjającej pogody, tak jak to miało często miejsce podczas pierwszego tygodnia wakacji, możliwe jest przeniesienie zajęć do hal sportowych przy w/w szkołach.

Polecamy również