Sto osób wzięło udział w grze terenowej

1

Rowerowe Wakacje przyciągnęły do Parku Miejskiego tłumy ostrowczan

Ponad sto osób wzięło udział w Rowerowej Grze Terenowej rozegranej w ramach Rowerowych Wakacji 2022, cyklicznej (już) imprezie zorganizowanej w minioną niedzielę przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Do wspólnej zabawy dały zaprosić się całe rodziny, nie tylko z naszego miasta, ale również goście z Kielc czy Warszawy. Oprócz gry terenowej na miłośników dwóch kółek czekało tego dnia wiele innych atrakcji przygotowanych przez MOSiR oraz licznych partnerów imprezy.

Główną atrakcją imprezy była Rowerowa Gra Terenowa. Zabawa polegała na odwiedzeniu na rowerze 13 wyznaczonych na terenie parku stacji, w których należało wykonać zadania sprawnościowe lub odpowiedzieć na pytania związane z miastem, sportem czy turystyką. Do pokonania był m.in. rowerowy tor przeszkód, czy uliczna „krzyżówka” w miasteczku rowerowym. Należało wykazać się celnością w operowaniu piłką do siatkówki, handballu, koszykówki i futbolu oraz zręcznością na plenerowej siłowni. Nie brakowało też ciekawych łamigłówek, które miały na celu zarówno sprawdzenie wiedzy, ale przede wszystkim cel edukacyjny. Na uczestników gry czekały pytania o Koronę Gór Polskich i Koronę Gór Świętokrzyskich, ciekawe szlaki rowerowe, zabytki, popularnych sportowców czy imprezy kolarskie. Należało odgadnąć miasto na podstawie używanych tam tablic rejestracyjnych. Dodatkowo Policja przepytała z przepisów ruchu drogowego, Lecznica Rowerowa z zakresu wyposażenia i budowy roweru, a obsługa medyczna sprawdziła wiedzę na temat pierwszej pomocy.

Dodać należy, że sędziowie odpowiedzialni za „egzaminowanie” uczestników gry byli bardzo wyrozumiali. Pytania, choć niełatwe, zadawane były w formie testu wyboru (trzy odpowiedzi, a wśród nich jedna poprawna). W tej grze nie było przegranych. Na wszystkich uczestników czekały drobne upominki, przygotowane przez organizatora.

Niestety ostatnie minuty zabawy zostały zakłócone przez aurę. Osoby, które z uwagi na załamanie pogody nie zdołały odebrać upominku za zaliczenie Terenowej Gry Rowerowej będą mogły uczynić to w sekretariacie Pływalni Rawszczyzna od czwartku 18 sierpnia (codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7-15).

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko przygotowane przez Powiatową Komendę Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, na którym m.in. można było z bliska obejrzeć najnowszy motocykl, który niedawno trafił na wyposażenie miejscowych stróżów prawa. Lecznica Rowerowa – firma świadcząca serwis rowerowy oferowała drobnych bezpłatnych napraw. Pasjonaci rowerów zaprezentowali riksze i inne ciekawe modele, te napędzane siłą nóg jak również elektrycznie.

Rowerowe_Wakacje_2022_2Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprosił natomiast uczestników pikniku na darmowe badanie poziomu cukru we krwi.

Reklama

Polecamy również

Reklama