Młodzicy rywalizują na „Rawszczyźnie”

mp 13 latkow

Ponad trzystu zawodników i zawodniczek z 52 klubów bierze udział w Mistrzostwach Polski 13- latków rozgrywanych na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Zawody równolegle rozgrywane są w trzech miastach, ponieważ Polska podzielona jest na trzy strefy – mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Piotr Węglewicz.- Nam przypadł zaszczyt gościć 321 młodych sportowców. Starują tu pływacy między innymi z województw mazowieckiego i łódzkiego- jednych najmocniejszych ośrodków pływackich w Polsce. Dzięki temu poziom zwodów jest wysoki. Są to mistrzostwa drużynowe. Każdy zawodnik pływa dla swojej drużyny. Co roku poziom wzrasta, co widać po rekordach życiowych. Co roku zawodnicy reprezentują lepszy poziom i najważniejsze jest to, żeby pozytywnie przeszli drogę od juniora młodszego do seniora. Taka ilość zawodników świadczy o tym, że pływanie jest modne. Należy podkreślić, że trening pływacki jest trudno i nie każdy z oglądanych dzisiaj pływaków stanie się profesjonalistą. Ważne jest jednak to, że wszyscy zdrowo i sportowo spędzają czas.

Reprezentacja gospodarzy, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, liczy 12 osób. W skład drużyny powołanej przez trenera Marcina Pilińskiego weszli: Bielecka Maja, Celińska Małgorzata, Kamińska Zuzanna, Górniak Gabriela, Pomykała Wiktoria, Sadłos Zofia, Sulik Alicja, Szafrańska Malwina, Błasiak Jan, Gunia Miłosz, Kotwica Jakub, Mazan Mikołaj.

Każdy zawodnik ma prawo startu w 2 konkurencjach indywidualnych i sztafecie w każdym z dwóch bDSC01237DSC01240DSC01234DSC01226DSC01239DSC01227DSC01229DSC01231DSC01228DSC01232DSC01242loku zawodów.

Rywalizacja 13-latków podczas zawodów II rundy odbywać się będzie korespondencyjnie na trzech basenach. Pływacy z pozostałych okręgów zostaną podzieleni między zawody rozgrywane na Pływalni CSR Słowianka w Gorzowie Wielkopolskim i Krytej Pływalni MOSiR w Oświęcimiu. Na podstawie wyników zawodów ze wszystkich trzech lokalizacjach zestawiony zostanie ogólnopolski ranking.

Polecamy również