Opił się to go okradli

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 56 – letniego mieszkańca gminy Kunów podejrzewanego o kradzież telefonu komórkowego oraz portfela wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów. Sprawca okradł 40 – letniego, pijanego mężczyznę na kwotę ponad 1200 złotych. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
– 40 – letni mieszkaniec gminy Staszów podróżował autobusem do Warszawy. W trakcie jazdy, kiedy pojazd około godziny 13 zatrzymał się na dworcu PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim mężczyzna wysiadł i udał się do toalety. Kiedy wrócił okazało się, że jego autobus już odjechał. Jak później ustalono 40 –latek udał się do centrum miasta, gdzie spożywał alkohol z różnymi przypadkowo napotkanymi osobami- informuje Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji  w Ostrowcu. –
W pewnym momencie obudził się w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Boksycka. Stwierdził wtedy, że został okradziony. Z kieszeni jego odzieży zniknął portfel z dokumentami, kartami bankomatowymi i pieniędzmi w kwocie 1100 złotych oraz telefon komórkowy. Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę ponad 1200 złotych. O tym fakcie powiadomił policję.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z ostrowieckiej komendy. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali 56 – letniego mieszkańca gminy Kunów, podejrzewanego o dokonanie tej kradzieży. Jak ustalili sprawca wykorzystał sytuację, kiedy nietrzeźwy 40 – latek zasnął i wtedy go okradł. Podczas wczorajszego zatrzymania 56- latek był nietrzeźwy, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzisiaj po wytrzeźwieniu i nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również