Sukces świętokrzyskich policjantów

Mł. asp. Łukasz Kołodziejczyk reprezentujący nasz garnizon, zajął III miejsce w klasyfikacji indywidualnej XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Natomiast drużynowo świętokrzyscy policjanci znaleźli się tuż za podium, tj. na wysokim 4 miejscu.

Mł. asp. Łukasz Kołodziejczyk z ostrowieckiej drogówki oraz mł. asp. Sebastian Zwolski z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przez cztery dni wraz z innymi najlepszymi policjantami ruchu drogowego z całego kraju zmagali się w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”. Po sześciu konkurencjach został wyłoniony najlepszy funkcjonariusz oraz drużyna.

W dniach 8 – 11 czerwca 2015 roku w Krakowie 34 policjantów i 2 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej (na zasadach honorowego uczestnictwa) brało udział w sześciu konkurencjach XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. W pierwszym dniu odbył się test z wiedzy o ruchu drogowym. Drugiego dnia policjanci kierowali ruchem na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Piastowskiej w Krakowie oraz strzelali z broni służbowej. W kolejnym dniu odbyła się konkurencja praktycznych umiejętności udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych i jazda na czas motocyklem służbowym. Czwarty i zarazem ostatni dzień zmagań to jazda sprawnościowa samochodem służbowym.

W ceremonii zakończenia konkursu połączonej z wręczeniem nagród laureatom uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Cezary Popławski.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – asp. Rafał Sokólski – Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku,

II miejsce – sierż. szt. Łukasz Tomoń – Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie,

III miejsce – mł. asp. Łukasz Kołodziejczyk – Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

Klasyfikacja generalna drużyn:

I miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku w składzie: asp. Rafał Sokólski, mł. asp. Daniel Urbański,

II miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu w składzie: sierż. Marcin Sawicki, sierż. szt. Hubert Stelmaszyk,

III miejsce – Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie w składzie: sierż. szt. Łukasz Tomoń, asp. Tomasz Gałuszka.

Poszczególne konkurencje (miejsca pierwsze) :

Konkurencja K1 – test ze znajomości wybranych przepisów: prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych -asp. Rafał Sokólski – KWP w Białymstoku,

Konkurencja K2 – strzelanie z broni służbowej – st. asp. Marek Merchut – KWP we Wrocławiu,

Konkurencja K3 – kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu – sierż. szt. Łukasz Tomoń – KWP w Krakowie,

Konkurencja K4 – jazda sprawnościowa motocyklem służbowym – asp. Rafał Sokólski – KWP w Białymstoku,

Konkurencja K5 – jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze – mł. asp. Daniel Urbański – KWP w Białymstoku,

Konkurencja K6 – sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy ofiarom wypadków komunikacyjnych – asp. Piotr Świtała – KWP w Katowicach.

Nagrody dla laureatów ufundowali: Minister Spraw Wewnętrznych, Komendant Główny Policji oraz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy osiągniętych wyników!

Foto KWP KIelcekunow1kunow2kunow3kunow4kunow6kunow10kunow11

Polecamy również