Będzie więcej strażników

Staż miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim zostanie wzmocniona nowymi funkcjonariuszami. Tak obiecuje prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. Więcej strażników to bezpieczniejsze miasto – przekonuje prezydent.
– Od nowego roku szkolnego na pewno patrole straży miejskiej będą pojawiać się ostrowieckich gimnazjastach. Poza tym, żeby w Ostrowcu było coraz bardziej bezpiecznie zamierzamy zainstalować więcej kamer podłączonych do monitoringu miejskiego – twierdzi prezydent Górczyński.
Komendant straży miejskiej Andrzej Kaniewski podkreśla, że ideałem byłoby , gdyby jeden strażnik przypadał na tysiąc mieszkańców.
– Coraz więcej mieszkańców Ostrowca domaga się częstszych patroli na terenie osiedli mieszkaniowych i my te postulaty realizujemy jak tylko możemy – mówi Andrzej Kaniewski. – Także lokatorzy osiedli chcą, żeby w pobliżu bloków były instalowane dodatkowe kamery.
Obecnie porządku na terenie miasta „pilnuje” 70 kamer podłączonych do sieci miejskiego monitoringu. Już wiadomo, że system ten będzie rozbudowywany.

Polecamy również