Cztery ciosy nożem

Czterokrotnie raniła nożem swojego męża 36- letnia kobieta, mieszkanka Ostrowca. Grozi jej za to do pięciu lat pozbawienia wolności.
Policyjny dozór zastosowała prokuratura wobec  36- letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzanej o uszkodzenie ciała swojego 45- letniego męża. Kobieta w trakcie spotkania, na którym wspólnie spożywali alkohol czterokrotnie ugodziła go nożem.

– Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w kamienicy w centrum miasta należącej do 45- letniego mężczyzny i jego 36 – letniej żony. Tam odbywało się spotkanie towarzyskie, w którym oprócz gospodarzy uczestniczyło jeszcze dwoje znajomych- mówi rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Ewa Libuda. – W jego trakcie wszyscy spożywali alkohol. Jak ustalili później policjanci, w pewnym momencie pomiędzy małżonkami doszło do awantury. 36 – latka czterokrotnie ugodziła kuchennym nożem swojego męża. Tuż po zajściu pokrzywdzony z ranami kłutymi i ciętymi w górnej części ciała zgłosił się do ostrowieckiej komendy policji. Funkcjonariusze wezwali kartkę pogotowia i mężczyzna trafił do szpitala. Jak ustalono, doznał on obrażeń ciała skutkujących rozstrojem zdrowia na czas powyżej 7 dni.  W związku ze sprawą policjanci zatrzymali wszystkich pozostałych uczestników zakrapianego alkoholem spotkania. Sprawczyni  w chwili zatrzymania miała blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 33 – letnia kobieta i 40 – letni mężczyzna, znajomi małżeństwa po przesłuchaniu zostali zwolnieni. 36 – latka dzisiaj usłyszała zarzuty uszkodzenia ciała. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Za to przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Foto Internet

Polecamy również