Zdrowa żywność w Ostrowcu

W istniejącym już sklepie Delikatesy Top Market, przy ulicy Iłżeckiej 26 (naprzeciwko Starostwa Powiatowego) wydzielono część regałów z przeznaczeniem na produkty ekologiczne tzw. zdrową żywność. W ten sposób powstały – Eko Delikatesy.

 

Asortyment

W asortymencie sklepu znajdują się produkty bezglutenowe, dla wegan i wegetarian, alergików, dzieci oraz matek karmiących. Większość produktów dostępnych w sklepie opatrzona jest europejskim logo żywności ekologicznej, co powoduje, że konsumenci mogą mieć pewność co do pochodzenia i jakości kupowanej przez siebie żywności i napojów. Obecność tego logo na dowolnym produkcie oznacza zgodność tego wyrobu z rozporządzeniem UE w sprawie rolnictwa ekologicznego. Szerokiemu asortymentowi przydzielone zostały poszczególne półki: produkty zbożowe, przetwory, konfitury i pasty, przyprawy, zioła, herbaty oraz produkty dla dzieci.

Dostawcy

Sklep zaopatrują czołowi producenci i dostawcy zdrowej żywności, są to takie firmy jak: BioPlanet – lider rynku polskiego w zakresie produkcji i dystrybucji żywności ekologicznej, BioFood – producent wysokiej jakości soków owocowych, soków owocowo-warzywnych, soków z warzyw kwaszonych, smoothie, przetworów owocowo-warzywnych takich jak: korniszony, kapusta kwaszona, sałatki warzywne, powidła śliwkowe, masło sezamowe i zupy ekologiczne, SunBaby – producent żywności skierowanej do najmłodszych. Dostawcą świeżych, ekologicznych warzyw i owoców jest nasza rodzima Farma Świętokrzyska z Borii http://farmaswietokrzyska.pl, która rozwija się w bardzo szybkim tempie i jest jednym z największych dostawców ekologicznych warzyw i owoców w Polsce.

Powodem do utworzenia punktu „eko” jest przede wszystkim brak lub znikoma ilość tego typu produktów w sklepach na rynku lokalnym. Rosnąca świadomość społeczeństwa na temat konieczności zmiany sposobu żywienia generuje natomiast popyt na zdrową, ekologiczną żywność.

Ideą przedsięwzięcia, oprócz sprzedaży określonych produktów jest również aspekt edukacyjny. Stąd w sklepie możemy otrzymać pełną informację na temat kupowanego produktu – jego pochodzenia,  wskazań co  do spożycia itd.

Na nowo powstałym funpage’u będzie można znaleźć ciekawostki związane ze zdrowym odżywianiem i przepisy na smaczne dania z wykorzystaniem produktów dostępnych w sklepie. Facebook’owa tablica będzie również miejscem do zamieszczania nowości oraz aktualnych promocji obowiązujących na stoisku.

https://www.facebook.com/zdrowazywnoscostrowiec

 

EkoDelikatesy

Ul. Iłżecka 26 (naprzeciwko Starostwa Powiatowego)
27-400 Ostrowiec Św.

Godziny otwarcia sklepu:
pon. – piąt.: 6:30 – 18:30
sob.: 7:00 – 17:00
tel.: 519-346-142

1-ulotka a6 front.eps 2-ulotka a6 tyl.eps

Polecamy również