„Ostrowiecki” akcent w Kole Fortuny

kloo3

Koło Fortuny – kultowy teleturniej nadawany w Polsce w latach 90. XX wieku, powrócił na antenę TVP 2 we wrześniu 2017 roku. W nagraniu tego właśnie programu wzięli udział uczniowie LO Nr I im. St. Staszica. Licealiści uczestniczyli w nagrywaniu czterech odcinków – w tym odcinka „specjalnego”, w którym rywalizowali aktorzy jednego z bardziej popularnych i lubianych seriali emitowanych przez Telewizję Polską. Nie zdradzając nazwisk występujących artystów, uczniowie już teraz mogą zapewnić przyszłych widzów, że nie zabraknie emocjonujących wrażeń.

Dla uczestników największym zaskoczeniem był fakt, że nagranie czterech półgodzinnych odcinków trwało osiem godzin! Zebrani mogli zobaczyć „od kuchni”, jak wygląda praca na planie. Wcale nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać zgromadzonym przed telewizorem widzom. Mimo iż ekipa jest bardzo zgrana i każdy wie, co w danej chwili ma robić, niewiele jest ujęć, których się nie powtarza.

Na planie panuje miła, pogodna i lekka atmosfera, a realizatorzy i reżyser są niezwykle przyjaźni. Prowadzący program – Rafał Brzozowski także poza kamerami okazał się być przesympatyczną osobą, uświetniającą każdy odcinek swymi występami. Zaskakującym jest, że znany piosenkarz każdy utwór śpiewa „na żywo”, wspierany przez zespół „Rband”, co dodatkowo stanowi dowód talentu wokalnego artysty. Również współprowadząca – Izabella Krzan – dała się poznać jako miła, radosna osoba, która swym ciepłym uśmiechem wprowadzała pogodną atmosferę, przez co zarówno widownia jak i uczestnicy czuli się nad wyraz swobodnie. Warto wspomnieć o tzw. „animatorze publiczności”, czyli kimś, kogo w telewizji nie widać, a odgrywa bardzo ważną rolę. Owa postać ma za zadanie kierować odpowiednimi reakcjami publiczności. Dzięki swemu wesołemu i żywiołowemu usposobieniu, pozytywna energia i entuzjazm udzielały się reszcie uczestników.

Podsumowując, wizyta w Kole Fortuny była wyjątkową przygodą, a przede wszystkim niezwykłą zabawą. Uczniowie LO Staszica zachęcają czytelników Gazety Ostrowieckiej do obejrzenia odcinków teleturnieju z ich udziałem jako publiczności… . Pierwszy już w Wielkanocny Poniedziałek.

    1. Kinga Nowak

uczennica klasy II D

LO Nr I im. St. Staszica

Fot. Kinga Chrzanowska

Polecamy również