Rewitalizacja zmieniła Częstocice Pogoda sprzyja, a mieszkańcy chętnie korzystają ze strefy rekreacji i wypoczynku

Od blisko dwóch miesięcy mieszkańcy Częstocic cieszą się z pięknego, nowoczesnego skweru, który stał się centrum życia lokalnej społeczności. To właśnie tutaj powstała strefa rekreacji i wypoczynku. Tę inwestycję doceniają niezwykle zarówno mali jak i duzi mieszkańcy tej części miasta, w której tego typu miejsca dotąd dotkliwie brakowało.

Powstała jako jedno z zadań z programu rewitalizacji strefa aktywności składa się z boiska wielofunkcyjnego wyposażonego w bramki, kosze do koszykówki, siatki do tenisa i piłki siatkowej oraz ogrodzenia, strefy rekreacyjno – wypoczynkowej o powierzchni ok. 1000 m2 – wyposażonej w urządzenia zabawowe, urządzenia do ćwiczeń fizycznych oraz ławki. Całość, która została wpisana w pierwotny drzewostan, dopełnia zagospodarowanie zieleni. W ramach zadania została również zamontowana kamera na budynku przy ul. Świętokrzyskiej 22, która została podłączona do centrum monitoringu miasta. Dzięki temu miejsce jest to niezwykle estetyczne, a dodatkowo bezpieczne.

– Po wybudowaniu strefy aktywności ta część miasta zyskała zupełnie nowe oblicze. Głównym elementem jest ten kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy, którego wartość wyniosła 1 mln. 34 tys zł. – mówi prezydent Jarosław Górczyński.- To doskonałe miejsce zarówno dla mieszkańców Częstocic z różnych grup wiekowych, jak i odwiedzających ich gości. To plac na miarę XXI wieku, którego obecnie mieszkańcy innych osiedli mogą Częstocicom pozazdrościć.

– Do tej pory brakowało takiego miejsca w naszej dzielnicy. Wielokrotnie mieszkańcy ulicy Osadowej zwracali uwagę na to, że dzieci nie mają się gdzie bawić. Częstocice w odległej przeszłości, to była dzielnica mocno industrialna, która przez lata zaczęła plasować się w czołówce najbardziej zaniedbanych miejsc w mieście. Na szczęście ten etap historii jest już za nami. Dzięki mądrym decyzjom władz, które od kilku lat stawiają na równomierny i zrównoważony rozwój miasta wiele się już zmieniło. Nasza dzielnica pięknieje, a dodatkowo realizowane przez MOPS programy jak chociażby Akcja Aktywizacja, czyli Organizacja Lokalnej Społeczności uczą naszych mieszkańców współdziałania oraz współodpowiedzialności za wspólną przestrzeń i społeczność – powiedział radny rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Zawadzki.

Korzystający z uroków miejsca mieszkańcy nie kryją swego uznania dla zrealizowanej inwestycji, chętnie komplementując podejmowane przez ostrowiecki samorząd działania.c1 c2 c3 c4 c7

Osiedle Częstocice jest jednym z tych, które zmieniają swoje oblicze w ramach zadania inwestycyjnego: „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”. Przypomnijmy, że na terenie gminy Ostrowiec Świętokrzyski w ramach tego programu realizowanych jest łącznie 11 projektów, z czego dwa przez spółdzielnie.

Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo AND – BUD Sp. z o.o., a wartość wyniosła 1.034.307,00 zł brutto. Odbiór robót nastąpił 15 listopada 2019 roku.

Polecamy również