Nowy monitoring na KSZO

Rozpoczęły się prace nad przebudową i dostosowaniem istniejącego systemu monitoringu stadionu MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim do odpowiednich wymogów. W ramach inwestycji zainstalowany zostanie system monitoringu wizyjnego i akustycznego, który umożliwi realizację imprez masowych na stadionie.

Wymaga to demontażu dotychczasowego systemu obserwacji wizyjnej stadionu, wykonania nowej infrastruktury, montażu 76 kamer o wysokiej rozdzielczości, mikrofonów rejestrujących fonię z trybun i boiska, rejestracji obrazu i dźwięku, oraz ich zabezpieczania przez wymagany czas. Instalowany system monitoringu jest zgodny i w pełni kompatybilny z istniejącym i działającym monitoringiem wizyjnym na hali sportowo-widowiskowej. Takie rozwiązanie pozwoli na sprawniejsze zarządzanie całym systemem oraz obniży koszty jego obsługi i serwisowania. Zakończenie inwestycji zgodnie z umową przewidziano do dnia 31 sierpnia 2015 roku.
– Liczę, że całe przedsięwzięcie uda się zrealizować wcześniej, a wówczas będziemy mogli, jak najszybciej mieszkańcom zaproponować imprezy o charakterze masowym- zapowiada prezydent Jarosław Górczyński.

Foto. internet

Polecamy również