Cud w Ćmielowie

Wielki sukces pierwszego w Polsce Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie!Niezwykłe muzeum z Ćmielowa, które walczyło o tytuł „nowego cudu Polski” i dzięki wsparciu internautów uplasowało się na drugim miejscu w rankingu. Plebiscyt ten został zorganizowany przez czasopismo National Geograhic. Głosowanie online trwało do 22 września.

cud2cud3cud4cud5cud1Każdego dnia można było oddać jeden głos na wybrane miejsce, spośród szesnastu nominowanych wyjątkowych atrakcji turystycznych przez stronę www.7cudow.national-geographic.pl/nominacje. W sumie na wszystkich nominowanych oddano 63 tysiące głosów. Żywe Muzeum Porcelany było nominowane jako jedyny reprezentant województwa świętokrzyskiego w plebiscycie, wybrany jako godny uwagi przez Redakcję National Geographic. Rywalizowało m.in. z Pałacem Potockich (zwycięzcą plebiscytu), Domem urodzenia Fryderyka Chopina, Kanałem Augustowskim, Pałacem Radziwiłłów, czy Filharmonią Szczecińską.
Aby przekonać się o niezwykłości tego miejsca najlepiej odwiedzić je samemu, tym bardziej, że w tym roku przypada jubileusz. Żywe Muzeum Porcelany już od 10 lat gości turystów, chcących: odkrywać tajemnice produkcji porcelany, oglądać „na żywo” cały proces produkcji, samodzielnie spróbować wykonać lub pomalować samodzielnie porcelanowy wyrób. Muzeum również rozszerzyło swoją ofertę i odwiedzając obiekt można tu spędzić wiele godzin świetnie się bawiąc i poznając tradycję, historię oraz najlepsze wzornictwo. Dla dzieci i dorosłych przygotowane są specjalne Warsztaty Ceramiczne z lepieniem porcelanowej róży lub malowaniem wyrobów. Podczas zwiedzania Wystawy Starej Porcelany pokazywane są zgromadzone zbiory od początków produkcji porcelany w Ćmielowie po współczesne projekty. W galerii obrazów i ikon na porcelanie, zobaczą Państwo prace najlepszego artysty w Polsce, który pisze ikony oraz maluje reprodukcje na porcelanowych płytach. A amatorów sztuki czeka wyjątkowa uczta podczas oglądania m.in. największej w Europie wystawy prac Lubomira Tomaszewskiego w Galerii sztuki współczesnej van Rij.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie w postaci oddanych głosów oraz promowanie plebiscytu.

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie
Centrum Porcelany Artystyczej
ul. Sandomierska 243, 27-440 Ćmielów
tel.: 535 588 960 lub 15 861 20 21
e-mail: turystyka@cmielow.com.pl
www.turystyka.cmielow.com.pl

Polecamy również