Narkotyki schował w piecu

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 19 – letniego mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Zabezpieczoną przez kryminalnych marihuanę w ilości ponad 22 gramów mężczyzna przechowywał w kaflowym piecu kuchennym, w miejscu zamieszkania. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Ostrowieccy kryminalni podejrzewali, że 19 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości w powiecie opatowskim może trudnić się narkotykowym procederem. Wczoraj w południe policjanci udali się do jednej ze szkół na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie uczy się 19 – latek.
W trakcie czynności na terenie szkoły policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z suszem roślinnym wstępnie zidentyfikowanym jako marihuana. Mężczyzna miał przy sobie narkotyk w ilości  0,28 grama w saszetce tzw. „nerce”. 19-latek został zatrzymany, a kryminalni z pomocą policyjnego psa  do wykrywania narkotyków, udali się do miejsca zamieszkania nastolatka. W domu w kuchennym piecu kaflowym policyjny pies znalazł susz roślinny w ilości 22 gramów. Funkcjonariusze zabezpieczyli również elektroniczną wagę oraz kruszarkę do suszu.
Zatrzymany 19 – latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również