Posprzątaj po psie

W wakacje nie będzie pobłażania dla właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich pupilach.Funkcjonariusze straży miejskiej zapowiadają kontrole parków, skwerów oraz miejsc na terenach osiedli mieszkaniowych, gdzie najczęściej wyprowadzane są czworonogi na spacery. Nieodpowiedzialni właściciele psów mogą zostać ukarani mandatami w wysokości od 20 do nawet 500 zł.
– Bardzo uważnie będziemy przyglądać się właścicielom psów czy oni należycie wykonują swoje obowiązki, a do nich należy między innymi sprzątanie po czworonogach – mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. – Co prawda coraz więcej osób ma przy sobie torebki na psie odchody, ale do stanu idealnego jest jeszcze daleko. Jak nie pomogą pouczenia to posypią się mandaty.
Wzmożonych kontroli strażników miejskich można spodziewać się wtedy, kiedy właściciele najczęściej wychodzą na spacery z pupilami. Przede wszystkim rano oraz popołudniu i wieczorem, kiedy wracamy z pracy. Pod szczególnym nadzorem znajdą się place zabaw i tereny rekreacyjne dla dzieci, ponieważ i tam bardzo nieodpowiedzialni właściciele czworonogów wyprowadzają psy na spacery. Za taki szczyt lekkomyślności nie będzie pobłażania tylko kary pieniężne.

Polecamy również