Swojskie mydło na bazarze

Mieszkańcy Ostrowca coraz częściej mają dość produktów z tak zwanej masowej produkcji i stawiają na swojskie wyroby. I nie chodzi tu tylko o kiełbasę, boczek czy salceson chociaż oczywiście też, ale konsumenci szukają na bazarze także produktów do codziennego użycia. Jak się okazuje nawet szczotki do za zamiatania podłogi wykonane z sierści zwierząt są zdecydowanie lepsze od tych zrobionych z tworzyw sztucznych.
– Szczotkę wykonaną z końskiego włosia należy przed zamiataniem lekko zamoczyć w wodzie i wówczas jest to prawdziwe zamiatanie, a nie tylko przenoszenie pyłów po całym mieszkaniu – mówi Daria Tokarska, sprzedawczyni naturalnych mioteł.- Może i taka szczotka jest trochę droższa, bo kosztuje ponad 40 złotych, ale zapewniam, że posłuży przez kilka lat. Poza tym zamiatanie takim narzędziem sprawa prawdziwą przyjemność, bo efekty pracy są widoczne.
Na bazarze od pewnego czasu można tez kupić swojskie mydło wyrabiane z gliceryny z dodatkiem olejków zapachowych i w różnych kształtach oraz wielkości.
– Na pewno od takiego mydła nikt nie dostanie uczulenia skóry, bo zrobione jest z samych naturalnych składników . Nic tylko kupować i myć się, bo kąpiel z takim mydłem to prawdziwa rozkosz –zachęca sprzedawca „swojskiego” mydła w cenie 12 zł za pół kilograma.

Polecamy również