Taekwondecy zdobywają medale

Zarząd Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego „OSTO” podsumował dokonania klubu w 2019 roku. Był to bardzo pracowity rok zarówno sportowo jak i organizacyjnie, obfitujący w starty, wydarzenia o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Zawodnicy z powodzeniem reprezentowali klub i miasto na zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej zdobywając dziesiątki medali w kategoriach wiekowych dzieci, młodzik, kadet i junior.

-Najważniejsze z nich to 4 medale wywalczone w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli najważniejszej imprezie w kategorii juniora młodszego. Medaliści OOM to: Julia Skrzypczyk zwyciężczyni kategorii +59 kg, Paweł Kucharski zdobywca srebrnego medalu w konkurencjach sprawnościowych i brązowego medalu w kat.-61kgoraz Patryk Gorycki, który wywalczył brązowy medal w kat.-41kg- mówi Wioletta Walerowicz prezes Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego „OSTO”.- Bardzo dobry występ zanotowali również młodzicy OSTO w najważniejszej dla nich imprezie Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zdobywając 9 medali. Ostrowieccy taekwondecy zaznaczyli swoją obecność na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, gdzie Natalia Domańska zajęła V punktowane miejsce. Sukcesy zawodników w zawodach rangi mistrzowskiej pozwoliły zgromadzić rekordowe 67 punkty w ogólnopolskim rankingu we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Jest to dwukrotnie wyższy wynik niż w roku ubiegłym.

Początek roku kalendarzowego to dla zawodników OSTO czas przygotowania ogólnorozwojowego. Czas treningów i walk sparingowych. Zawodnicy na treningach dają z siebie wszystko, żeby jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Przed nimi mnóstwo walk w randze mistrzowskiej. Liczy się każdy medal i zdobyty punkt dla swojego klubu.

Rok 2019 obfitował w Ostrowcu Świętokrzyskim w wydarzenia sportowe, których organizatorem było Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego. W marcu odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Gór Świętokrzyskich w randze Pucharu Polski, która zgromadziła blisko 600 zawodników z Polski, Białorusi, Słowacji i Estonii oraz zawody pierwszego kontaktu dla najmłodszych wojowników Baba Jaga Cup. W maju na Hali przy Świętokrzyskiej gościli najlepsi polscy juniorzy młodsi rywalizując w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach halowych. Jesienią OSTO nie zwalniało tempa i zorganizowało w październiku Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików strefy C(woj. świętokrzyskie, mazowieckie i lubelskie) oraz Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Dzieci w Konkurencjach Sprawnościowych, w których rywalizowało ponad 200 najmłodszych adeptów taekwondo olimpijskiego. Na zakończenie roku po raz IV odbyła się Świętokrzyska Olimpiada Taekwondo dla zawodników w wieku 5-14 lat.

OSTO współpracuje z wieloma organizacjami pożytku publicznego. Członkowie OSTO widoczni byli podczas akcji charytatywnych i promujących zdrowy styl życia.

Obecnie w OSTO trenuje ponad 60 zawodników w różnych grupach wiekowych pod okiem doświadczonych szkoleniowców Wioletty Walerowicz, Piotra Czai i Igora Żurka. Działalność klubu wspierana jest ze środków Gminy Ostrowiec Św., Urzędu Marszałkowskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Członkowie stowarzyszenia tworzą sportową rodzinę zaangażowana w zarówno rozwój własny jak i w rozwój taekwondo dzięki czemu Ostrowiec zajmuje znaczące miejsce na mapie polskiego taekwondo olimpijskiego.

Polecamy również