Pasja Tak – Nałogi Nie

szachy z arl

Z bardzo interesującą inicjatywą wystali pracownicy Agencji Rozwoju Lokalnego oraz członkowie Stowarzyszenia „Hetman” organizując dla dzieci i młodzieży wakacyjne zajęcia z nauki gry w szachy. Były też pogadanki na temat bezpieczeństwa.

– Nasza instytucja zajmuje się promocją miasta, ale także profilaktyką uzależnień – zwróciła się do uczestników zajęć prezes Agencji Rozwoju Lokalnego Agnieszka Rogalińska. – W ramach takich zajęć staraliśmy się Wam przekazać hasło”Nie dla nałogów- Tak dla pasji”. Wy macie wspaniałą pasję, która na pewno pomoże Wam w nauce i dorosłym życiu. Za Waszą wakacyjną aktywność przy szachownicy otrzymacie od nas upominki i dyplomy.

– „Wakacje z szachami” zorganizowane przez Stowarzyszenie „Hetman” i naszą instytucję to pomysł na dobrze spędzony czas podczas wakacji dla dzieci – mówi Katarzyna Sobczyk, starszy specjalista ds. rozwoju zasobów ludzkich Agencji Rozwoju Lokalowego. – Jak zawsze staramy się dzieciom i młodzieży powiedzieć o aktywnych formach spędzania wolnego czasu, ale też zwracamy uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Podkreślamy zagrożenie jakie niosą za sobą narkotyki i środki psychoaktywne. Ostrzegamy dzieci. Były także zajęcia ruchowe i oczywiście szachy.DSC02276DSC02277DSC02279DSC02292DSC02298DSC02299DSC02301DSC02304DSC02295DSC02288DSC02287DSC02294DSC02306

-Najważniejsze to fajnie zorganizować wolny czas dla dzieci podczas wakacji, a nam się to udało- mówi Jarosław Choina, prezes Stowarzyszenia „Hetman” . Szachy to wspaniała i królewska dyscyplina sportu. Uczy logicznego myślenia. Dzieci łatwo chłoną wiedzę. Kto raz złapie bakcyla ten będzie kontynuował grę w szachy.

Brawo dla ARL i Stowarzyszenia „Hetman”.

Polecamy również