Brawo OLA !!!

W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczystość związana z podsumowaniem wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Wśród zaproszonych gości znalazła się również Aleksandra Szala – uczennica klasy szóstej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

ola1ola2ola3ola4Ola odniosła ogromny sukces. Została podwójną laureatką dwóch konkursów : XIII Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego i III Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. W Konkursie Humanistycznym uzyskała największą liczbę punktów spośród wszystkich laureatów. W zeszłym roku Ola była jego finalistką , w tym – została laureatką. Do Konkursu Humanistycznego uczennicę przygotowały : p. Magdalena Zych ( nauczyciel jęz. polskiego), p. Anna Lewińska ( nauczyciel historii i społeczeństwa), p. Janina Knysak ( nauczyciel plastyki). Przed wszystkimi etapami Konkursu Języka Angielskiego z Olą pracowała p. Małgorzata Perkowska.

Uczniowie przyjechali na uroczystość z opiekunami. Oli towarzyszyła dumna z uczennicy pani dyrektor Jadwiga Dadia, nauczycielki oraz mama. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe medale i miniaturę żaglowca jako symbol tegorocznego sukcesu i zachętę do dalszego rozwijania swoich pasji. Podwójny sukces Oli sprawił, że jest ona zwolniona z obu części kwietniowego sprawdzianu dla uczniów klas 6. Uzyska z niego maksymalną liczbę punktów.

Wszystkich cieszy sukces Aleksandry Szali, tym bardziej że jest to nie tylko ambitna i pracowita uczennica, ale również osoba skromna, ciepła i ogólnie lubiana.

Polecamy również