Coraz więcej tenisistów

EKSTRAKLASA

W czwartek rozegrano hitowy mecz pomiędzy obrońcą trofeum z poprzednich dwóch sezonów Maciejem Nowakiem, a wicemistrzem Zbigniewem Dąbrowskim. W pierwszym secie zawodnicy wygrywając swoje gemy serwisowe zmierzali do tiebreaka. Lepiej rozpoczął Maciej będąc dwie piłki od wygrania seta przy stanie 5-2, ale Zbigniew wygrał 4 kolejne wymiany i miał piłkę setową. Trafił jednak wolejem w siatkę, niewykorzystana okazja się zemściła i pierwszą partię ostatecznei wygrał Nowak. Drugi set to bardzo dobra gra Dąbrowskiego i pewna wygrana 6-2. Trzecią partię Nowak rozpoczął od prowadzenia 4-1, a potem 5-2. Przy swoim serwisie prowadził 40-0 i miał 3 piłki meczowe, których nie wykorzystał i po 6 równowagach przegrał gema. Dąbrowski odrabiał straty. Przy stanie 5-4 Nowak przy własnym serwisie miał 2 piłki meczowe, które obronił rywal. Po kilku równowagach Maciek zagrał w linię zdobywając przewagę a następnie popisał się kończącym serwisem i wygrał to trwające 3 godz i 15 minut spotkanie. W tabeli prowadzi Dąbrowski 10 pkt przed M. Nowakiem 8 pkt, Oparowskim 6 pkt i Młodawskim 5 pkt.

I LIGA

Nie zwalnia tempa Kamil Kozakiewicz. Tenisista z miejscowości Janik wygrał kolejne mecze i jest na dobrej drodze do powrotu do ekstraklasy. W tym tygodniu największy opór Kamilowi stawił Grzegorz Wieczorek. Spotkanie było bardzo ciekawe i zakończyło się zwycięstwem Kozakiewicza 7-5 6-4. Drugie wygrane w sezonie zanotowali Jacek Wziątek i Grzegorz Gromski. W tabeli prowadzi Kozakiewicz 24 pkt przed Wziątkiem, Gromskim i Barańskim po 6 pkt.

II LIGA GRUPA A

W jedynym meczu II ligi grupy A Grzegorz Zimnicki pokonał Pawła Ozimkiewicza 6-0 6-1. w tabeli prowadzi Grzegorz Zimnicki 6 pkt przed Zbigniewem Jopkiem 3 pkt.

II LIGA GRUPA B

W meczach II ligi grupy B swoje mecze wygrali liderzy tabeli. Damian Bęben pokonał Adriana Golca 6-2 6-1, a Kamil Szmajda zwyciężył Kamila Kwiatkowskiego 6-4 6-0. W tabeli prowadzą Damian Bęben i Kamil Szmajda po 6 pkt, przed Adrianem Golcem 3 pkt, Kamilem Kwiatkowskim 2 pkt i Asią Targowską 1 pkt.

II LIGA GRUPA D

Cztery mecze rozegrali w tym tygodniu tenisiści II ligi grupy D. W najciekawszym spotkaniu Adrian Morgaś pokonał po trzysetowej walce Grzegorza Dybca. W tabeli prowadzi Sebastian Dwojak 18 pkt, przed Adrianem Morgasiem 5 pkt, Grzegorzem Dybcem 4 pkt i Jarosławem Golcem 3 pkt.

Wyniki:

Morgaś-Dybiec 6-4 3-6 6-4
Morgaś-Listek 6-0 6-4
Dybiec-Listek 6-2 6-0
J.Golec-Morgaś 6-1 6-3

LIGA DEBLOWA

W pierwszym, historyczny mecz deblowy Ostrowieckiej Ligi Tenisowej pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego Łukasz Ligocki i Bartosz Kitliński zagrali z Rafałem Lipczyńskim i Krzysztofem Reszką. To była godna inauguracja rozgrywek i nie zabrakło emocji. Faworyci szybko objęli prowadzenie w pierwszym secie 5-1 i wydawało się, ze to będzie szybki mecz. Nic z tego! Krzysiek i Rafał nieoczekiwanie odrobili straty i doprowadzili do wyniku 5-5. Ostatnie dwa gemy nalezały jednak do Bartka i Łukasza. Drugi set zaczął się od sensacyjnego prowadzenia Reszki i Lipczyńskiego 5-0! Zapachnialo niespodzianką. Ligocki i Kitliński nie załamali się i wygrali 7 kolejnych gemów z rzędu kończąc ten ciekawy mecz zwycięstwem 7-5 7-5!. W szlagierowym spotkaniu faworytów do tytułu Zbigniew Dąbrowski i Roman Starzomczyk pewnie pokonali Sławomira Młodawskiego 6-3 6-3. W tabeli prowadzą Dąbrowski/Starzomczyk 6 pkt, przed Kiljańskim/Oparowskim, Nowakiem/ Kozakiewiczem i Ligockim/ Kitlińskim po 3 pkt

PUCHAR LIGI

kortach O.S.T Winner odbyło się losowanie I Rundy Pucharu Ligi. Najciekawiej zapowiadają się mecze Pawła Szurmiaka z Romanem Starzomczykiem i Grzegorza Wieczorka z Andrzejem Janikiem. Nie powinno zabraknąć też emocji w spotkaniu nieobliczalnego Bartosza Kitlińskiego z Jackiem Wziątkiem.