Dzielni judocy

W dniu 23.09.2016 r. Kamil Podsiadło oraz Dominik Ślusarz zawodnicy klubu OS „RYWAL” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św. udali się do Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, aby wziąć udział w charytatywnym pikniku rodzinnym pod hasłejudo1judo2judo3m „ŚMIGŁO 2016”. Piknik został zorganizowany na rzecz Olimpiad Specjalnych Polska. Celem przedsięwzięcia było nie tylko nagłośnienie faktu istnienia wśród nas osób niepełnosprawnych intelektualnie, ale również zebranie środków finansowych umożliwiających dalszą działalność Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska.

Pierwszego dnia pobytu w CSP nasi dzielni Judocy mieli możliwość wspólnego treningu
z pełnosprawnymi zawodnikami trenującymi na co dzień w Legionowie.

Doświadczenie, jakie uzyskali w czasie dwuletnich treningów pod okiem trenera Waldemara Wiewióry pozwoliło im zaprezentowania się z jak najlepszej strony.

Wszyscy uczestnicy pokazu stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się z najwyższej możliwej strony. Sami byli bardzo podekscytowani oraz nie ukrywali radości z możliwości zaprezentowania się na tak interesującym terenie oraz przede wszystkim przed tak niepowtarzalną publicznością.

Tuż po zakończeniu pokazu Judo, zawodnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji jakie miały miejsce w czasie trwania pikniku. W programie wydarzenia znalazły się: konkursy dla dzieci
i dorosłych, pokazy przygotowane przez policjantów – techniki jazdy motocyklem służbowym, tresury koni i psów służbowych oraz przez strażaków – pokaz sprawności bojowej z elementami ratownictwa drogowego. Dużą popularnością cieszyły się stoiska zorganizowane przez firmy oraz służby mundurowe. Zainteresowani historią mogli podziwiać mundury prezentowane przez grupę rekonstrukcyjną Biura Historii i Tradycji Policji KGP. Natomiast na fanów motoryzacji czekały przepiękne motocykle Harley – Davidson
i zabytkowe samochody. Przedsięwzięcie uświetniły występy artystyczne zespołu rockowego, chóru Komendy Stołecznej Policji oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem wyjazdu czuwali trenerzy Waldemar Wiewióra oraz Ernest Krajewski.

Polecamy również