Chodziarz wygrywa bieg na Gutwinie

Piąta runda biegów „V MosirGutwinRun 2017 – Półmaraton i Maraton na raty” odbyła się bez udziału liderów cyklu – Sylwestra Lepiarza i Kingi Kacugi. Nieobecność faworytów wykorzystali inni, by odnieść swoje pierwsze zwycięstwa na Gutwinie. Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza na obu dystansach okazała się ostrowczanka Dominika Łukasiewicz. Wśród mężczyzn wygrał ostrowczanin Jan Popławki (ok. 5km) oraz Rafał Goławski (10km) z siedleckiego Kotunia – znany w Polsce… chodziarz!

W piątej rundzie do „Półmaratonu na raty” pierwszy na mecie zameldował się Jan Popławski. Było to dla niego drugie „pudło” podczas tegorocznego cyklu, bo podczas 3. rundy był już trzeci na tym samym dystansie. Największy sukces na rodzinnej ziemi odniósł jednak przed rokiem, kiedy zwyciężył w kategorii Najszybszy Mieszkaniec Ostrowca Św. podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2016 (zapisy do kolejnej edycji prowadzone są już na stronie www.ostrowiecbiega.pl). Na Gutwinie finiszował przed kielczaninem Erykiem Szcześniakiem oraz ostrowczaninem Konradem Sulikiem. Co ciekawe… cała trójka z powodzeniem uprawia też triatlon, czyli połączenie pływania, kolarstwa i właśnie biegania. Wśród kobiet na czele dwie ostrowczanki. Najlepsza okazała się lekkoatletka Dominika Łukasiewicz, na drugim miejscu finiszowała… triatlonistka Karoliną Wicha (do niedawna pływaczka, medalistka mistrzostw kraju juniorek) oraz Natalią Gębką (Truskolasy).

Ciekawe rozstrzygnięcia zapadły również na dwukrotnie dłuższym dystansie, czyli kolejnej rundzie do „Maratonu na raty”. Najszybciej na mecie zameldował się znany lekkoatleta, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów… w chodzie sportowym na dystansie 50km, który wywalczył w 2012 roku – Rafał Goławski. W pokonanym polu pozostawił podopiecznego wielkiego „nieobecnego” tej rundy (Sylwestra Lepiarza) – Michała Karasińskiego oraz (ponownie trzeciego!) – Konrada Sulika. Wśród kobiet równych sobie nie miała wspomniana już Dominika Łukasiewicz, a tuż za nią ex aequo finiszowały specjalizujące się w biegach górskich ostrowczanki Marlena Pięta i Anna Bober.

Deszczowa aura nieco przerzedziła stawkę biegaczy startujących w 5. rundzie cyklu. Bieg na ok. 5km ukończyło 96 osób, a do biegu na ok. 10km stanęło 68 osób (jedna nie ukończyła). Do całkowitej liczby uczestników należy doliczyć kilkanaścioro amatorów spacerów z kijkami nordic walking (dystans ok. 5km) oraz kilkanaścioro dzieci, które do pokonania miały od 100 do 1000 metrów.

Wyniki – czołowe „10”:

Półmaraton na raty – ok. 5km – mężczyźni:

1. Jan Popławski (Neon Team / Ostrowiec Św.) – 00:18:35

2. Eryk Szcześniak (TS Akwedukt Kielce / Masłów Pierwszy)00:19:05

3. Konrad Sulik (Tri Rodzinny / Sport Medical Rehabilitacja Ostrowiec Św.) – 00:19:35

9. Barbara Pulsakowska (Ostrowiec Św.) – 01:02:29

Organizatorem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. Patronat nad cyklem objęli Prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński, Nadleśnictwo Ostrowiec Św. oraz Fundacja Wychowanie przez Sport – organizator ogólnopolskiej akcji „BiegamboLubię”. Biegi na Gutwinie wspierają Centrum Rehabilitacji Markmed, nowy sklep internetowy skierowany do biegaczy i zlokalizowany w Ostrowcu Św. – Rozbiegani.pl, Piekarnia & Cukiernia Skalski, Restauracja Midori Sushi, Sklep Sportowy Hi-Sport, Kijanka – Myjnia 24h, Hotel Accademia, Gościniec Bałtowski Zapiecek, Zakład Produkcyjno–Handlowy „Adax”, Strefa 21, Sklep Sportowy Centrum Sport, producent wody mineralnej Staropolska, sklep z odżywkami i suplementami diety triceps.pl, Drogeria „Laydies”, Salon Komputerowy Render 2000, Przychodnia Sport Medical Rehabilitacja, M.B.BUS Transport Osobowy Przewozy Okazjonalne, ostrowiecka restauracja McDonalds, Fitness Klub Centrum, Max Elektro Elektrodom, Hurtownia Papiernicza Signal oraz Impuls Gym & Fitness.

Finałowa 6. runda V MosirGutwinRun 2017 odbędzie się 22 października. Zapisy na strogg3gg4mosir gutwinrun2gg1nie www.ostrowiecbiega.pl.