Sylwetki tenisistów

W tym tygodniu przedstawiamy sylwetkę beniaminka I ligi Krzysztofa Reszki. Krzysiek zajął drugie miejsce w rozgrywkach II ligi w premierowym sezonie Philipiak Milano Powiatowej Ligi Tenisowej,
– Jak zaczęła się Twoja przygoda z tenisem?
Początki mojej przygody z tenisem sięgają do momentu, gdy dostałem pierwszą rakietę z okazji komunii świętej. Jednak mając 8 lat, praktycznie zerową wiedzę i wsparcie nie można było osiągnąć jakichkolwiek rezultatów, czego wynikiem były później podstawowe błędy. Dodatkowo ktoś mi ją jeszcze popsuł. Cztery lata temu wróciłem do tego sportu, namówiony przez brata i kilku znajomych. Jednak przypominało to bardziej „niedzielne granie”, grywałem raz na tydzień, zdarzało się nawet, że raz na dwa tygodnie. Tak prawdę mówiąc moja prawdziwa przygoda z tenisem rozpoczęła się dokładnie 11 sierpnia podczas letniego turnieju na kortach Winnera.
– Co uważasz za swój największy sportowy sukces?
Za mój największy sportowy sukces uważam rozegranie całego sezonu tenisa bez żadnej kontuzji czy urazu, prowadzenie w tabeli II ligi, wzięcie udziału w turniejach na hali oraz udział w I turnieju pod patronatem firmy „Yonex” na kortach Kielce Wschodnia. Co prawda nie osiągnąłem znaczącego wyniku, ale sam fakt o tym, że odważyłem się tam zagrać już można uznać za mały sukces.
– Najtrudniejszy rywal przeciwko, któremu grałeś
Trudno powiedzieć, ponieważ przez niemalże cały rok grałem z przeróżnymi zawodnikami. Każdy z nich charakteryzował się innym poziomem umiejętności. Z całą pewnością mogę tutaj wymienić mecz z Jackiem Wziątkiem, Sebastianem Dwojakiem czy sparingi z moim trenerem.
– Mecz, który szczególnie zapadł Ci w pamięci
Jeden mecz szczególnie zapamiętam. Spotkanie ligowe z Sebastianem Dwojakiem. Dwa razy w tym meczu przegrywałem wynikiem 5:2, ale jakimś cudem wyprowadziłem to i wygrałem w setach 2:0. Walka do samego końca w tym przypadku się opłaciła.
– Sportowe plany na najbliższy rok
Awans do I ligi, rozegranie jak największej ilości meczów, sparingów oraz turniejów.
– Hobby (poza tenisem)
Moje największe hobby poza tenisem jest kolekcjonowanie whisky.
– Ulubiona muzyka 
Wszystko co wpada w ucho.
– Ulubiony film
Na pewno filmy z uniwersum Marvela, ostatnie filmy o Bondzie w wykonaniu D. Craiga.
– Ulubiona książka
„ 1001 whisky których warto spróbować”, „ Steve Jobs” W. Isaacson.
– Ulubiona potrawa
Chyba najtrudniejsze pytanie  Kuchnia włoska oraz pikantna meksykańska najlepiej mi smakują.
– Największy życiowy sukces

Z uwagi na to, że mam dopiero 24 lata, moim największym życiowym sukcesem jest ukończenie pierwszego stopnia studiów stacjonarnych na politechnice.
– Ulubiony tenisista/ tenisistka
Novak Djokovic, Roger Federer / Maria Sharapova.
– Dziękuje za rozmowę
Rafał Lipa

Polecamy również