Zrabowali dwa złote

Ostrowieccy policjanci zatrzymali dwóch 16 – letnich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, podejrzewanych o dokonanie rozboju na 17 – latku. Sprawcy pobili pokrzywdzonego, ukradli mu sportową bluzę i 2 złote. Teraz rozbójnikami zajmie się sąd rodzinny. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
-Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych- informuje Ewa Libuda , rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu.- Przed ostrowiecką galerią handlową dwóch młodych mężczyzn zaczepiło 17 – latka, który przechodził tamtędy ze swoim kolegą. Nastolatkowie zażądali od niego pieniędzy i sprzedaży bluzy sportowej, którą miał na sobie. Kiedy nie zgodził się na to, mężczyźni pobili go i siłą zabrali bluzę oraz pieniądze w kwocie 2 złotych. O całym zajściu został powiadomiony dyżurny ostrowieckiej komendy. Przybyli na miejsce policjanci szybko udali się w penetrację pobliskiego terenu. Już po chwili, na sąsiedniej ulicy napotkali dwóch młodych mężczyzn odpowiadających rysopisowi sprawców. Byli to dwaj 16 – letni mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. W chwili zatrzymania jeden ze sprawców był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli od jednego z nich skradzioną bluzę i 2 złote. Całe zajście zarejestrował monitoring.
Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnej izbie dziecka. Dzisiaj zostaną przesłuchani. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również