1700 godzin szkoleń

W Zespole Szkól numer 2 w Ostrowcu odbyło się dzisiaj podsumowanie projektu „Zaprojektuj swoją karierę”, który był realizowany przez Agencję Rozwoju Lokalnego i Zespół Szkól nr 2 czyli popularną „budowlankę”

-Ten projekt został opracowany na bardzo szeroką skalę, ponieważ brało w nim udział aż 247 uczniów tej szkoły mówi Sylwia Ojczymek- Mroczek koordynator projektu „Zaprojektuj swoją karierę”. – Projekt polegał na zapewnieniu uczniom dodatkowych zajęć i szkoleń zawodowych. Utworzyliśmy także szkolny ośrodek kariery. W zeszłym roku 48 uczniów wzięło udział w płatnych stażach. W ramach tego projektu uczniowie brali udział w dodatkowych zajęciach przygotowujących ich do egzaminów. Projekt realizowany był prawie przez dwa lata. Było to blisko 900 godzin zajęć przygotowujących do egzaminów. Ponad 1700 godzin szkoleń zawodowych w ramach, których uczniowie szkoły zdobyli nowe uprawnienia zawodowe jako spawacze i operatorzy wózków widłowych. Stawiamy na naukę praktyczną czyli taką, która zapewni zdobycie zatrudnienia.
Warto dodać, że w ramach projektu uczniowie zdobywali doświadczenie w szkoleniach z zakresu geodezji czy projektowania stron internetowych. Jednym słowem uczniowie poznawali nowoczesne narzędzia jakie obecnie są wykorzystywane w biurach projektowych i geodezyjnych.

– Współpraca z Agencją Rozwoju Lokalnego układa nam się wręcz wzorcowo – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Artur Łapiński. – Nasi uczniowie bardzo na tym skorzystali. Udało nam się zorganizować od podstaw warsztaty szkolne, ośrodki egzaminacyjne do wszystkich przedmiotów, które są nauczane w naszej szkole wraz z wyposażeniem Sądzę, że bez projektu nie byłoby to możliwe. Co bardzo ważne wzbogaciliśmy się o porządne oprogramowanie komputerowe na, które na pewno nie byłoby nas stać. Jeżeli byłaby taka możliwość to chętnie weźmiemy udział w kolejnym tego typu projekcie, bo dla nas i dla naszych uczniów wynikają z tego same korzyści.
Niestety kolejny projekt nie będzie realizowany.

DSC01633DSC01634DSC01636DSC01641– Żeby taki projekt był realizowany musi być współpraca pomiędzy szkołą, naszą agencją oraz organem prowadzącym jakim w tym przypadku jest Starostwo Powiatowe w Ostrowcu – mówi prezes Agencji Rozwoju Lokalnego Magdalena Salwerowicz. – Dwa miesiące temu wystąpiłam wspólnie z przedsiębiorcą do pana starosty z propozycją o kontynuację tego typu projektu. Pan starosta nie zdecydował się na to i moim zdaniem ma do tego prawo. Usłyszałam jedynie, że starostwo dysponuje 160 urzędnikami i oni sobie poradzą z napisaniem projektu.

Będziemy czuwać nad tym czy tego typu udane projekty będą realizowane przez ostrowieckie starostwo. Zapewne tak skoro ma w nich uczestniczyć cała armia urzędników to takie projekty są z góry skazane na sukces.

Polecamy również