Smakołyki na pikniku

W Przedszkolu Publicznym nr 5 już po raz trzeci odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny pod hasłem „ Zagraj w zielone – trzymaj przyrody stronę”, patronat nad imprezą objął prezydent miasta Ostrowca Jarosław Górczyński. Piknik rozpoczęły występy artystyczne dzieci z Przedszkola, następnie wybrane dzieci z poszczególnych grup wraz z rodzicami zaprezentowały „Kwiat ekologiczny” wykonany z nieużytków i odpadów. piknik 1piknik przed szklenr5
Ponadto w programie  przewidziano zabawy i gry sportowe dla dzieci i dorosłych z elementem współzawodnictwa z wykorzystaniem nieużytków, sprzętu sportowego. Jak co roku,  podczas  pikniku  odbywał  się także Festiwal  Recyklingu , który polegał na zbiórce makulatury, baterii i zużytego  sprzętu  AGD  RTV oraz zużytych telefonów komórkowych odbieranej  przez  Firmę „Remondis” . Za dostarczenie odpadów uczestnik pikniku otrzymał niespodziankę. Dokonano podsumowania całorocznej zbiórki makulatury w przedszkolu, gdzie wyłoniono Lidera Przedszkola i poszczególnych grup. Liderem przedszkola Publicznego nr 5 została Kinga Krawczyk. Dzieci otrzymały piękne upominki, a Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę w zbiórce i zachęciła do zbiórki makulatury w przyszłym roku.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz sekcji Judo działającej przy KSZO.
Policja przedstawiła pokazy bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym oraz dokonywała oznakowań rowerów, a przedstawiciele Straży Pożarnej dokonała pokazu sprzętu oraz sprawności; dzieciom największą radość sprawiła możliwość wejścia do samochodu strażackiego.
Piekarnia „Małgorzatka” zaprezentowała swoje wyroby piekarnicze. Uczestnicy pikniku mogli skosztować pysznych pączków, ciasteczek i pieczywa. Ponadto wszyscy mogli skosztować miodu z prywatnej pasieki, kiełbasek z rożna , oponek upieczonych przez panie z przedszkola a także chleba ze smalcem i ogórkiem kwaszonym.
Czas spędzony na pikniku umilał zespół muzyczny, który zachęcał do wspólnej zabawy.

MS

Polecamy również