Kolorowe place zabaw

Na siedmpz4pz5pz8pz7pz12pz11iu placach zabaw w Ostrowcu Świętokrzyskim trwa wymiana urządzeń do zabawy dla dzieci. Stare i czasem niebezpieczne urządzenia zastępowane są nowymi, bardzo ładnymi i co najważniejsze bezpiecznymi: huśtawkami, zjeżdżalniami i domkami do zabawy. Na osiedlu Ogrody plac zabaw jest już prawie gotowy, a dzisiaj odbyło się tam spotkanie z prezydentem miasta Jarosławem Górczyńskim, radnymi miejskimi i pracownikami urzędu miasta.
– Koszt wyposażenia w nowe urządzenia placów zabaw to 90 tysięcy złotych – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Apeluję- dbajmy o te place zabaw, bo to nasze wspólne dobro. Niestety bardzo często dochodzi do aktów wandalizmu w miejscach przeznaczonych do zabawy dla dzieci. Będziemy uczulać funkcjonariuszy straży miejskiej na to, żeby dokładnie przyglądali się placom zabaw. Jeżeli to będzie konieczne to w niektórych miejscach zostanie zainstalowany monitoring. Nie chcemy, żeby kolejne i drogie place zabaw były dewastowane. Place zabaw są po to, żeby bawiły się na nich dzieci. Nie są to miejsca spotkań dla dorosłych szukających rożnych wrażeń.
O nowe place zabaw „walczyły” radne Urszula Uba i Joanna Pikus.
– Przede wszystkim bardzo dziękuje panu prezydentowi za te piękne, kolorowe prezenty dla dzieci jakimi są nowoczesne place zabaw – mówi radna Urszula Uba. – Wymiana urządzeń była konieczna. Na osiedlu Ogrody plac zabaw był dewastowany przez osoby dorosłe. Niszczą to co jest tworzone za nasze pieniądze. Ja jestem zdania, że tu jest potrzebny monitoring.
– Sami mieszkańcy powinni dbać o place zabaw, bo mieszkańcy dużo widzą przez okna co się dzieje- mówi radna Joanna Pikus. – Jeżeli dochodzi do sytuacji, że należy zawiadomić policje lub straż miejską to należy to zrobić. Taka postawa może być bardziej skuteczna niż monitoring. Na Ogrodach mieszka bardzo dużo ludzi i oni nie powinni pozwolić na to, żeby nowy plac zabaw był dewastowany.
Kolorowe place zabaw powstaną jeszcze w kilku miejscach na terenie Ostrowca.
– Nowe urządzenia montowane są na placach zabaw w parku miejskim i parku fabrycznym oraz przy ulicach :Jodłowa, Sikorskiego, Kopernika, i Prusa- wylicza zastępca naczelnika wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Zbigniew Bień. – Urządzenia jakie montujemy przeznaczone są do zabawy dla maluchów i dla starszaków.pz1pz2pz3pz4
Już wiosną przyszłego roku na pięknych i kolorowych placach zabaw pojawią się zapewne tłumy rozbawionych dzieci. Będzie tam gwarno i wesoło.

Polecamy również