Święto Matematyki w „Bronku”

3 4 5 6 7 8 9Matematyka jest wszędzie” to hasło tegorocznych obchodów Święta Liczby π w Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Władysława Broniewskiego.

Licealiści pokazali, że Dzień liczby π jest okazją do wspaniałej zabawy. Przygotowali przedstawienie, podczas którego uczniowie wcielili się w role słynnych matematyków. Na scenie pojawiła się „Podziwu godna liczba PI”, była krótka lekcja matematyki, wiersze i piosenki. Można było także usłyszeć liczbę pi w postaci utworu muzycznego na pianinie, gdzie kolejnym cyfrom rozwinięcia dziesiętnego tej liczby przyporządkowano dźwięki gam.

20 marca nauczyciele matematyki zorganizowali konkurs przeznaczony dla uczniów klas VIII szkół podstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, rozwijanie umiejętności stosowania wiedzy matematycznej w praktyce oraz kształtowanie umiejętności pracy zespołowej.

Do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe drużyny z ostrowieckich szkół, z Waśniowa, Bodzechowa oraz ze SP w Szewnie. Uczniowie wykazali się sprawnością rachunkową, obliczali podatek dochodowy, rozwiązywali rebus i krzyżówkę matematyczną.

I miejsce zdobył zespół uczniów z PSP Bodzechów, II miejsce PSP nr 1, III miejsce – PSP nr 3 Ostrowiec Św. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora LO nr III Pana R. Wardę.

Polecamy również