Nowa droga za 5,5 miliona

rzeczki budowa 3 etapu

DSC01821DSC01836DSC01835DSC01826DSC01828DSC01820DSC01830DSC01823Rozpoczęła się budowa trzeciego etapu ulicy Rzeczki, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Sienieńską do ulicy Milewskiego o długości 966 metrów. Wartość prac to 5, 5 miliona złotych. Dodatkowo zostanie wybudowanych 600 metrów dróg dojazdowych, kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Powstanie także ścieżka rowerowa Droga budowana jest od podstaw w szczerych polach.

– Skorzystaliśmy z dwóch możliwości na wsparcie finansowe budowy trzeciego etapu ulicy Rzeczki – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskaliśmy środki na budowę drogi, natomiast na budowę ścieżki rowerowej ze środków unijnych. Zakończenie prac przewidujemy w październiku tego roku z nadzieją na rozpoczęcie czwartego etapu budowy tej drogi od ulicy Milewskiego do skrzyżowania ulic Bałtowska- Samsonowicza. Byłoby to zwieńczeniem tych prac. Każda droga, która powstaje w mieście to wzmocnienie „krwiobiegu” komunikacyjnego Ostrowca. To lepsza komunikacja. Nowa droga to także wyższa wartość pobliskich nieruchomości. W drogi inwestujemy bardzo mocno, a wykonawcami są firmy z naszego miasta.

Wykonawcą trzeciego etapu ulicy Rzeczki podobnie jak poprzedniego jest Przedsiębiorstwo Budowlane Drogbud.

– Jest to łatwiejsza praca jak przy poprzednim odcinku, ponieważ tym razem wszystko zaczynamy od podstaw, a nie przebudowujemy mówi właściciel firmy Drogbud Radosław Malec. – Nie ma tu ruchu ulicznego, pogoda dopisuje i tempo prac jest bardzo dobre. Zakończenie inwestycji polegającej na wybudowaniu drogi, kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego- 30 października tego roku.

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski od kilku lat mocno inwestuje w budowę dróg. Nowe i lepsze drogi to szybszy i lepszy rozwój miasta.

Polecamy również