Piruety, arabeski na Rynku- Uroczyste otwarcie lodowiska

1 2 3 4 5 6 7 8 9Dzisiaj od godziny 17 czynne jest Miejskie Lodowisko. Uroczystego otwarcia nowej placówki sportowej dokonał wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec z inicjatywy, którego powstało lodowisko.

– Życzę wszystkim mieszkańcom naszego miasta i zaproszonym gościom, by jak najczęściej korzystali z Miejskiego Lodowiska na ostrowieckim Rynku – mówi Artur Łakomiec. – Sport to zdrowie, pamiętajmy o tym, a jazda na łyżwach to nie tylko sport, ale także wspaniała zabawa.

W dniu otwarcia wstęp był bezpłatny, a na lodzie czekało wiele ciekawych atrakcji, m.in. profesjonalne pokazy jazdy figurowej. Od poniedziałku z lodowiska będzie można już korzystać codziennie w godzinach od 11.00 do 21.00, do końca lutego 2024.

Dzisiaj na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji do Ostrowca Świętokrzyskiego przyjechali zawodnicy i trenerzy Miejskiego Klubu Łyżwiarskiego Libella Lublin, którzy promowali łyżwiarstwo. W programie były m.in. pokazy jazdy figurowej (rozgrzewka, piruety, arabeski itp.), warsztaty łyżwiarskie, zabawy (wyścigi rzędów, hokejowy berek) i quizy wiedzy dla uczestników.

Lodowisko na Rynku ma wymiary 20x30m. Będzie wyposażone w system chłodzący, pozwalający na utrzymanie go w stanie używania również przy dodatnich temperaturach powietrza. Na miejscu będzie wypożyczalnia łyżew, w której do dyspozycji będzie 100 par zapinanych na zatrzaski łyżew w pełnej rozmiarówce oraz kasków.

Do samodzielnego korzystania z lodowiska uprawnione będą osoby mające powyżej 7 lat. Osoby młodsze mogą korzystać z lodowiska jedynie pod opieką osoby pełnoletniej.

Wejście na taflę lodowiska możliwe będzie wyłącznie o pełnej godzinie zegarowej. Po 45 minutach korzystania z lodowiska nadany zostanie komunikat o konieczności opuszczenia tafli lodowiska i zarządzona zostanie 15-minutowa przerwę konserwacyjna. Ponowne wejście na lodowisko możliwe będzie o kolejnej pełnej godzinie zegarowej. Pomiędzy godziną 15.00 a 16.00 lodowisko będzie wyłączone z użytkowania z uwagi na konieczność przeprowadzenia prac konserwacyjnych.

Ceny biletów za 45-minutowe wejście na lodowisko kształtować się będą w zakresie od 10 do 15zł, a preferencyjne ceny przygotowano dla posiadaczy tzw. OstrejKarty. Aplikację OstraKarta można pobrać bezpłatnie na platformach dystrybucji cyfrowej Sklep Play i App Store (aktywacji Pakietu Mieszkańca można dokonać zdalnie w procesie rejestracji profilu w aplikacji). Najmłodsi (do lat 7) skorzystają z lodowiska za symboliczną złotówkę.

Nieodpłatnie z lodowiska można skorzystać w zorganizowanej grupie szkolnej z terenu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski pod opieką nauczycieli – wychowawców (nie dotyczy wypożyczalni łyżew) – od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00, po uprzedniej rezerwacji pisemnej dokonanej przez dyrekcję szkoły (w kasie lodowiska) lub e-mail (zosw@mosir.ostrowiec.pl) dokonanej przynajmniej z jednodniowym wyprzedzeniem.

 

Polecamy również