Miejska wigilia na dziedzińcu OBK

56104394czolo810Dzisiaj na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyła się wigilia miejska.

Serdeczne życzenia mieszkańcom złożyli Starosta Ostrowiecki, Marzena Dębniak, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda- Dudek oraz Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec. Następnie ks. prałat Jan Sarwa udzielił błogosławieństwa uczestnikom wigilii, a harcerze przekazali zebranym Betlejemskie Światło Pokoju.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego już od 33 lat angażują się w akcję Betlejemskiego Światła Pokoju. Od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Światło przekazywane jest właśnie na świecach WDPD. Betlejemskie Światło Pokoju i świeca stały się nieodłącznymi elementami Bożego Narodzenia, a palący się płomień symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim. W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat. W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kieleckiej Hufca Ostrowiec odebrali od słowackich skautów w Zakopanem w niedzielę 10 grudnia podczas mszy świętej w kaplicy w Schronisku Głodówka na Polanie Głodówka. Delegacja Hufca Ostrowiec liczyła około 170 osób – zuchy, harcerze, instruktorzy, rodzice oraz przyjaciele Hufca Ostrowiec. Aby włączyć się w akcję wystarczy odebrać Betlejemskie Światło Pokoju od harcerzy i harcerek ZHP, i zanieść je do swojego domu, aby mogło zagościć na Wigilijnym stole.

CZYŃMY POKÓJ” Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju.

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz świąteczny, na którym można było kupić wyjątkowe upominki. Występy artystyczne. Radni miejscy i powiatowi ze Stowarzyszenia „Tak dla Samorządu” częstowali pysznymi potrawami.

Polecamy również