„Promyk” stawia na zdrowe żywienie

Problem nadwagi i otyłości dotyczy w Polsce aż 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Te alarmujące dane kazały nam zastanowić się, w jaki sposób nasza placówka mogłaby wpłynąć na budowę świadomych postaw żywieniowych u dzieci. To z nami spędzają one większą część swojego dnia i dlatego dyrekcja oraz kadra przedszkola i szkoły podstawowej, musimy z jednej strony dać dobry przykład, z drugiej natomiast dołożyć starań, by sprzęt kuchenny oraz produkty używane w kuchni były możliwie najwyższej jakości. Stąd właśnie decyzja o zakupie pieca konwekcyjno-parowego, z którym rozpoczynamy w Promyku nowy rok szkolny!p1 p2 p3 p4 p6 p7 p8

Nasi podopieczni to dzieci z niepełnosprawnościami, które codziennie podejmują walkę ze swoimi ułomnościami. Robimy zatem wszystko, by nie musiały dodatkowo zmagać się z nadwagą czy otyłością, które niosą za sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne i społeczne. O zdrowotnych konsekwencjach nadwagi i otyłości można pisać dużo – począwszy od cukrzycy, a skończywszy na nowotworach i chorobach układu sercowo-naczyniowego. Mniejszą świadomość mamy, jeśli chodzi o konsekwencje społeczne. Powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę, że nadwaga i otyłość bardzo często prowadzą do zachwiania samooceny, a w skrajnych przypadkach do depresji i wykluczenia społecznego. Zatem zbędnym kilogramom mówimy w Promyku stanowcze NIE!

Nowy sprzęt w naszej kuchni to także ulga dla środowiska. Dlaczego? Otóż po pierwsze zużywamy mniej wody (nawet o 40%), po drugie zużywamy mniej energii o około 60%, a po trzecie oszczędzamy produkty (np. mięso po obróbce traci do 10% wagi, podczas gdy tradycyjne gotowanie oznacza stratę do 35%).

Zdrowego nowego roku szkolnego życzy wszystkim czytelnikom kadra Promyka.

Polecamy również