Uczniowie PSP 5 zostali świętymi Mikołajami po raz kolejny

główne

Tradycyjnie 6 grudnia w dniu imienin św. Mikołaja rodzice, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim bardzo licznie włączyli się w przedświąteczną akcję charytatywną pod hasłem: ,,I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”. 1 2 3 4 5 7 9 10 11 12 13 cenna akcvja uczniow psp5 czolook

Akcja ta została zorganizowana i przeprowadzona przez uczniów i nauczycieli działających w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz Samorządzie Uczniowskim.

Jednym z celów akcji była zbiórka artykułów spożywczych dla podopiecznych Hospicjum imienia św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wolontariusze zbierali przyniesione dary oraz sprzedawali świece Caritas, które zapłoną na wigilijnych stołach.

Drugim celem była zbiórka pieniędzy na leczenie małej Iguni Kaczmarczyk, podopiecznej Fundacji Siepomaga. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z rodzicami przygotowali świąteczne wypieki, które były sprzedawane podczas przerw. Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto Iguni na Jej dalsze leczenie.

Kolejnym celem akcji była zbiórka artykułów spożywczych dla podopiecznych Hospicjum imienia św. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wolontariusze zbierali przyniesione dary oraz sprzedawali świece Caritas, które zapłoną na wigilijnych stołach.

Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom dziękujemy serdecznie za okazaną pomoc.

Polecamy również