Siatkówka na najwyższym poziomie w Ostrowcu

Dzisiaj na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego przebywał w Ostrowcu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, rodowity ostrowczanin Jacek Kasprzyk. Pan prezes odwiedził Szkołę Mistrzostwa Sportowego oraz sportowe obiekty naszego miasta. Prowadzone były także rozmowy dotyczące rozegrania atrakcyjnych meczów z udziałem reprezentantek i reprezentantów Polski w siatkówce w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w naszym mieście.

– Mam dobre wieści dla kibiców siatkówki – mówi prezes Jacek Kasprzyk. – Wspólnie z panem prezydentem chcemy, żeby siatkówka na najwyższym poziomie zagościła w Ostrowcu. Jak na razie to są wstępne rozmowy, ale liczę na to, że te rozmowy zakończą się sukcesem. Rozmawialiśmy już o kilku imprezach. Pod uwagę brane są: Kwalifikacje do mistrzostw świata kobiet z udziałem sześciu drużyn. Ten turniej odbyłby się na przełomie maja i czerwca. World Grand Prix, który jest odpowiednikiem męskiej Ligi Światowej. Bierzemy także pod uwagę mecze sparingowe pierwszej reprezentacji mężczyzn przed Mistrzostwami Europy lub mecze pierwszej reprezentacji kobiet także przed Mistrzostwami Europy. Któraś z tych imprez na pewno trafi do Ostrowca.

– Nasi mieszkańcy i sympatycy siatkówki z przyjemnością zobaczyliby mecze w wydaniu reprezentacji kobiet i mężczyzn, ponieważ kibice w Ostrowcu kochają sport i siatkówkę – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Nasze miasto jest przygotowane do organizacji tego typu meczów. Naszym wspólnym zadaniem jest to, żeby duże imprezy siatkarskie w Ostrowcu się odbywały. Mamy obiekty i odpowiednie zaplecze.

Prezes Jacek Kasprzyk w samych superlatywach wypowiadał się na temat sportowych obiektów Ostrowca oraz o odpowiednim szkoleniu młodych siatkarek.dsc08839prezes-pzps-u-prezydenta

– Mam nadzieję, że już niebawem w reprezentacji Polski kobiet zagra rodowita ostrowczanka – powiedział pan prezes.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektor MOSiR Mariusz Rokita oraz Tomasz Półgrabski prezes KSZO Ostrowiec S. A.

Polecamy również