Specjalna oferta Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14

Plakat- klasa o wydłużonym

Plakat- klasa o wydłużonymWychodząc naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom rodziców, od nowego roku szkolnego „Czternastka” – szkoła podstawowa mieszcząca się na osiedlu Stawki 35 planuje utworzenie klasy I o przedłużonym pobycie dziecka w szkole z dodatkowymi zajęciami.

Uczniowie w takiej klasie będą mieli zapewnioną opiekę w godzinach od 8.00 do 16.00. Oczywiście wcześniej, od godz. 6.30 mogą przebywać pod opieką nauczycielek świetlicy. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych – tak, jak we wszystkich klasach na pierwszym etapie edukacyjnym – pierwszoklasiści będą mieli wiele różnorodnych zajęć dodatkowych. Pozwolą one każdemu dziecku na rozwijanie swoich talentów muzycznych, plastycznych, tanecznych, lub sportowych. Ponieważ PSP 14 jest liderem jeśli chodzi o rozwój matematyki i logiki, w tej klasie również będzie kładziony nacisk na trening umysłu poprzez naukę gry w szachy, zajęcia informatyczne z programowaniem oraz zajęcia z robotyki. Oprócz nauki języka angielskiego, uczniowie będą mogli również uczestniczyć w zajęciach jeszcze innych kół językowych (hiszpański, niemiecki, rosyjski) w zależności od deklaracji rodziców.

Ponieważ czas spędzany w szkole jest znacznie dłuższy, maluchy wszelkie ćwiczenia utrwalające będą wykonywały w szkole. Nie będzie natomiast zadawanych prac domowych. Wiele czasu pozostanie również na relaks i zabawę na szkolnym placu zabaw, w hali sportowej, w kąciku relaksacyjnym bądź bawialni.

Uczniowie będą mieli zapewnione wyżywienie i wraz z wychowawcą będą wspólnie spożywać posiłki, jednocześnie doskonaląc właściwe postawy zachowania przy stole.

Wszyscy uczniowie, przy tak atrakcyjnych zajęciach, w żaden sposób nie odczują wydłużonego czasu spędzanego poza domem, a rodzice będą mieli świadomość, że ich dziecko jest bezpieczne i zaopiekowane w czasie ich pobytu w pracy.

Szczegółowe informacje dotyczące klasy I o wydłużonym czasie spędzanym w szkole można uzyskać w sekretariacie

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 – tel. 41 247 – 06 – 06.

Polecamy również