Pierwsi liderzy

Majchrzak i Pronobis pierwszymi liderami IV MosirGutwinRun 2016

Czwarta runda cyklu biegów IV MosirGutwinRun 2016 pozwoliła wyłonić pierwszych liderów tegorocznej imprezy organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. We wszystkich dotychczasowych rundach wzięło udział 38 osób. Półmaraton na raty skompletowało już 19 osób (17 w biegu i 2 w nordic walking). Tyleż samo osób może się też pochwalić skompletowaniem Maratonu na raty.

Pierwszym liderem na krótszym dystansie został Sławomir Majchrzak ze Starachowic, któremu czterokrotne przebiegnięcie czterech „rat” do półmaratonu zajęło 1godzinę, 22 minuty i 22 sekund. Tuż za nim na podium ustawili się Rafał Barański (Ostrowiec Św. – 1:24:14) i Kacper Mazur (Ostrowiec Św. – 1:27:51). Najlepsza z kobiet po czterech rundach jest ostrowczanka Barbara Pulsakowska (1:47:55) – dziewiąta w klasyfikacji Open. Poznaliśmy też pierwszych liderów w kategoriach wiekowych, którymi są Barbara Pulsakowska w K-II, Urszula Pyszkowska (Ostrowiec Św.) w K-III, Kacper Mazur w M-16, Rafał Barański w M-30 i Sławomir Majchrzak w M-40.

Półmaraton na raty w marszu nordic walking (bez liczenia czasów) osiągnęły już dwie panie – Dorota Kowalska (Miłków) i Agnieszka Sienniak-Soja (Ostrowiec Św.).

Pierwszym liderem na dłuższym dystansie został ostrowczanin Przemysław Pronobis, któremu czterokrotne przebiegnięcie czterech „rat” do maratonu zajęło 2 godziny 41 minut i 25 sekund. Na podium usadowili się również Rafał Barański (2:43:47) i Piotr Dasios (Ostrowiec Św. – 2:45:49). Najlepszą i póki co jedyną kobietą w stawce osób, które wzięły udział w czterech rundach na dłuższym dystansie, jest ostrowczanka Urszula Pyszkowska (3:54:16) – dziewiętnasta w klasyfikacji Open.

W klasyfikacji „łączonej”, w której liczy się suma czasów półmaratonu i maratonu, prowadzą Rafał Barański (wśród panów) i Urszula Pyszkowska (wśród pań).

Kolejna – piąta runda IV MosirGutwinRun2016 odbędzie się 25 września (trwają zapisy na stronie www.ostrowiecbiega.pl), a finał imprezy zaplanowano na 30 października. O ile na krótszym dystansie kwestia końcowego triumfu w całym cyklu wydaje się jeszcze otwartą sprawą, o tyle wygrana w „Maratonie na raty” zależy już chyba tylko od Sylwestra Lepiarza. Jeśli ostrowczanin weźmie udział w kolejnych dwóch rundach, to przewaga jaką sobie wypracował w czwartej rundzie, powinna mu pozwolić na odniesienie „łatwego” zwycięstwa. Lepiarz jest też zdecydowanym faworytem do wygrania łączonej klasyfikacji, na najbardziej wszechstronnego biegacza tegorocznego cyklu, uwzględniającej sumę czasów na 5 i 10km.

Udział we wszystkich biegach IV MosirGutwinRun2016 jest całkowicie bezpłatny! Podczas każdej rundy uczestnicy biegów głównych otrzymują bogatą w magnez i wapń wodę mineralną Staropolska, puszkę napoju energetycznego Komodo oraz pączka lub słodką bułkę od Piekarni i Cukierni Skalski. Nowością, świadczoną dla biegaczy w tegorocznej edycji, są też masaże oferowane przez pracowników Działu Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni Rawszczyzna.
Nie brakuje również nagród. Do najlepszych biegaczy trafiają vouchery na obiad rodzinny dla czterech osób do ostrowieckiego Hotelu Accademia, voucher rodzinny na rozgrywki paintballowe do Strefa21 w Świrnie obok Ostrowca Św., karnety na zabiegi w Centrum Rehabilitacji Markmed, vouchery na zabiegi w przychodni Sport Medical Rehabilitacja Konrada Sulika, suplementy dla biegaczy od Sklepu Triceps.pl, kupony do restauracji McDonalds w Ostrowcu Św., żetony do myjni samochodowej Kijanka – Myjnia 24h przy ul. Żabiej w Ostrowcu Św., sprzęt sportowy od sklepów Centrum Sport (ul. Okólna) i Hi-Sport (os. Słoneczne) oraz gadżety od Fundacji „Wychowanie przez Sport” – organizatora ogólnopolskiej akcji „Biegam Bo Lubię”. Podczas podsumowania cyklu – 30 października – najlepsi nagrodzeni zostaną ponadto voucherami na zakupy w sklepie Regatta (Galeria Ostrowiec).

 

mosir biegi4mosir biegi3i i

Polecamy również