Parking na chodniku

Po południu swobodne przechodzenie w pobliżu bloków numer 6 i 8 na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu graniczy niemal z cudem. Samochody zostawiane są przez kierowców już nie tylko na parkingach czy chodnikach, ale nawet na trawnikach i placach zabaw. Wielu lokatorów ma serdecznie dość takiej sytuacji.
-Z tego co wiem to samochody można zostawiać tylko na parkingach, a tu niech pan patrzy ktoś zaparkował na chodniku i jeszcze wjechał na kawałek trawnika – mówi Grażyna Rozwadowska, mieszkanka bloku numer 6. – Kierowcy, którzy zostawiają swoje samochody w taki sposób zupełnie nie liczą się z innymi ludźmi. Dla takich powinny być wysokie mandaty. Nie dość, ze zostawiają samochody przed naszymi oknami to jeszcze blokują chodniki.
Tymczasem właściciele samochodów twierdzą, że zostawialiby samochody na parkingach, gdyby takie były.
– To gdzie ja mam parkować swoje auto może na innym osiedlu – mówi zdenerwowany pan Andrzej. – Po to mam samochód, żeby go trzymać obok mojego bloku. Miejsc parkingowych brakuje to każdy zostawia pojazdy tam, gdzie może. Oczywiście bardzo często łamiąc przepisy, ale co my możemy zrobić.
Miejsc parkingowych na osiedlu Słonecznym stale przybywa, ale to jest ciągle za mało.
– Gdy było budowane nasze osiedle to kilka samochodów przypadało na jeden blok, a obecnie kilka samochodów przypada niejednokrotnie na jedną rodzinę – mówi kierownik administracji osiedla Słoneczne Marek Śmigała. – Prawie co roku oddajemy do użytku nowe miejsca parkingowe, ale to jest ciągle za mało. Poza tym osiedle nie jest z gumy i w końcu nie będzie gdzie budować nowych parkingów.
Kierowcy powinni jednak pamiętać o tym, że przepisy obligują ich do prawidłowego parkowania. Za zaparkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych można zapłacić nawet 500 zł. Podobna kara dotyczy naruszania osiedlowych stref ciszy. Parkowanie w niedozwolonym miejscu może kosztować nas 100 zł. Dodatkową karą za złe parkowanie może być odholowanie pojazdu na parking strzeżony. Górną granicę opłaty za tego typu usługę wyznaczają przepisy. Wynosi ona 440 zł, choć zwyczajowo kształtuje się w granicach 170-180 zł. Dzień postoju może maksymalnie kosztować 33 zł.

Polecamy również

Dodaj komentarz