Enklawa chłodu

kurtyna 1fontnnaSpecjalna bramka z wodnymi zraszaczami stanie już w przyszłym tygodniu na ostrowieckim Rynku. Każdy kto przejdzie pod bramką dozna uczucia przyjemnego chłodu. Jak na razie na Rynku ustawiona jest kurtyna wodna.
– Kurtyna działa od kilku  – mówi naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Krzysztof Kowalski. – Natomiast już w przyszłym tygodniu na Rynku stanie specjalna bramka wyposażona w wodne zraszacze. Z takich zraszaczy będzie ulatniała się mgiełka wodna, która będzie dawała chłód, ale nie będzie moczyła ubrań.

– To będzie taka nowość na Rynku, która mam nadzieje, że spodoba się mieszkańcom naszego miasta i będzie doceniona szczególnie w upalne dni – mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Bramkę ze zraszaczami ustawią pracownicy Zakładu Usług Miejskich.
Jak na razie podczas panujących upałów mieszkańcy naszego miasta bardzo chętnie korzystają z fontanny na Rynku i w parku miejskim. PrzypoDSC02134DSC02135DSC02140DSC02142minamy  jednak, że kąpiel w fontannach jest zabroniona.

Polecamy również