Labirynt i piaskownica

Labirynt i piaskownica to pierwsze urządzenia do zabawy, jakie stanęły na ostrowieckim Rynku. Labirynt został zamontowany wczoraj po południu, a w piaskownicy dzieci będą mogą bawić się od jutra. Nowe urządzenia zabawowe są eleganckie i trwałe i co najważniejsze przypadły do gustu naszym milusińskim.
– Mnie już dwa razy udało się doprowadzić kulkę do celu – cieszy się Patryk. – Na początku było to trochę trudne, ale szybko się nauczyłem. Labirynt jest bardzo fajny.
Kolejne urządzenia do zabawy na Rynku będą instalowane stopniowo. Niebawem pojawi się tam także mobilna zieleń oraz stragany.
Prace mające na celu ożywienie Rynku prowadzone są w ramach akcji: „Zagospodarowanie elementami małej architektury i zielenią Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim” ogłoszonej przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca na Rynku została naprawiona fontanna, która była nieczynna od prawie ośmiu lat. Stanęła tam też kurtyna wodna dająca uczucie przyjemnego chłodu podczas upałów, a teren dookoła Rynku został obsadzony kwiatami. Największy plac w mieście już cieszy się dużą popularnością. Przychodzą tamlab 4 starsi i młodsi. Czasy kiedy to Rynek świecił pustkami odchodzą do lamusa.

Polecamy również