Chciał się zabić gazem

Ostrowieccy dzielnicowi uratowali życie 22 – letniego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Desperat zamknął się w mieszkaniu i odkręcił gaz.
-Do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosiła się młoda kobieta. Poprosiła o rozmowę z dzielnicowym, którego poinformowała, iż obawia się o życie swojego znajomego. Funkcjonariusze ustalali, że 22 – letni mężczyzna wysyłał do niej sms – y z informacją, z której wynikało, iż ma zamiar popełnić samobójstwo.- informuje Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. – Mł. asp. Przemysław Duda, mł. asp. Mariusz Kusik oraz sierż. szt. Damian Łasak od razu udali się do mieszkania desperata. W trakcie przejazdu usiłowali nawiązać telefoniczny kontakt z mężczyzną, lecz bezskutecznie. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze wielokrotnie pukali do drzwi. Pomimo, że były zamknięte, próbowali nawiązać z nim jakąkolwiek rozmowę. Policjantów zaniepokoił fakt, iż licznik przy zajmowanym przez desperata lokalu cały czas wskazywał pobór gazu. Obawiając się o życie mężczyzny, dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. Wtedy 22 – latek otworzył swoje mieszkanie. Mundurowi udzielili mu niezbędnej pomocy, a następnie przekazali mężczyznę pod opiekę lekarzy.
Po wejściu do mieszkania, przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. Mężczyzna chcąc popełnić samobójstwo odkręcił gaz. Szybka i zdecydowana reakcja ostrowieckich dzielnicowych uratowała życie młodego desperata.

Polecamy również