Spotkania profilaktyczne

Okres ferii zimowych to wzmożony czas pracy dla policjantów z Zespołu Profilaktyki Społecznej oraz dzielnicowych. Minione dwa tygodnie obfitowały w spotkania profilaktyczne z dziećmi, młodzieżą oraz pedagogami a nawet seniorami podczas których policjanci poruszali tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem.

Spotkania mundurowych i młodzieży nie ograniczały się jedynie do przeprowadzenia pogadanek na temat bezpieczeństwa, wystawiane były również stoiska profilaktyczne oraz konkursy podczas których wygrać można było np. kasaki narciarskie czy inne drobne gadżety. Głównym tematem rozmów była popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania się podczas zimowego wypoczynku przez dzieci, młodzież oraz ich opiekunów.

W ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy, podpowiadali co zrobić by jazda była przyjemna i bezpieczna oraz uświadamiali korzystających o odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach. Policjanci przypomnieli uczestnikom także o obowiązującym Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Ponadto podczas spotkań policjanci przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa aby zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu sprawiały wiele radości i wzmacniały naszą kondycję fizyczną.

Na koniec każdego spotkania wszystkim uczestnikom mundurowi wręczali broszury dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku , Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i ostrzeżeń jak nie paść ofiarą oszustów. Łącznie mundurowi odbyli ponad 20 spotkań organizowanych w szkołach, półkoloniach, świetlicach środowiskowych oraz na stoku narciarskim.

 

Opr. RD1 2 3 4 5

Polecamy również